artykuł sponsorowany
Odpowiednio oczyszczona skóra powinna zostać zabezpieczona nawilżającym kosmetykiem po każdej kąpieli. Zaniedbywanie aplikacji produktów pielęgnujących do ciała, skutkuje bowiem szybką utratą wody z komórek naskórka, a tym samym uczuciem suchości oraz obniżeniem elastyczności skóry. Z czasem doprowadza również do szybszego starzenia się tkanek, które tracą swoją jędrność i atrakcyjny wygląd. Warto zatem dbać, aby po każdym prysznicu wmasowywać w ciało odpowiedni kosmetyk. Jednak, który będzie lepszy - balsam czy olejek?
Czym charakteryzuje się balsam do ciała?
Balsamy do ciała to produkty o lekkiej, lejącej się konsystencji. Skomponowane są na bazie wody, emulgatorów i olejków, dzięki czemu dobrze się wchłaniają, choć mogą pozostawiać na skórze delikatny film. Ich działanie opiera się przede wszystkim na nawilżaniu i ochronie przed nadmiernym wysuszeniem. Balsamy są również dostępne w wielu atrakcyjnych wariantach zapachowych, a ich wysoka wchłanialność sprawia, że nadają się do stosowania zarówno wieczorem, jak i rano, tuż przed założeniem ubrania.
Jakie cechy ma olejek do ciała?
Olejki do ciała to kosmetyki o silnym działaniu regenerującym. Ich skład oparty jest zazwyczaj na naturalnych olejach roślinnych z dodatkiem witamin oraz ekstraktów, na przykład z kiełków pszenicy czy pestek winogron. Do wyboru mamy zarówno olejki tradycyjne, jak i suche, dzięki którym nie musimy czekać na całkowite wchłonięcie produktu, aby po kąpieli założyć czyste ubranie. Film, który jednak bardzo często pozostawiają one na powierzchni skóry, ma za zadanie długotrwale chronić ją przed utratą wody, dlatego wbrew pozorom nie jest to zjawisko negatywne. Różnica między balsamem a olejkiem pojawia się także w kontekście sposobu ich aplikacji. Balsamy wmasowuje się w skórę suchą, natomiast olejek do ciała w delikatnie wilgotną.
Balsamy i olejki do ciała to kosmetyki pielęgnacyjne, które powinny znaleźć się w łazience każdej dbającej o siebie kobiety. Te pierwsze sprawdzą się przy regularnym stosowaniu, szczególnie w przypadku skóry normalnej. Te drugie przyniosą natomiast ukojenie i dogłębną regenerację skórze suchej oraz wrażliwej.