Drzwi drewniane – czyszczenie i pielęgnacja

artykuł sponsorowany

Drzwi uważane są za jedne z najszybciej niszczących się elementów w każdym domu. Bez względu czy mówimy o drzwiach zewnętrznych i wewnętrznych są one każdego dnia otwierane i zamykane kilkadziesiąt razy co wpływa niekorzystnie na ich wygląd, a także użyteczność. Jak dbać o drzwi drewniane, aby zachowały swój piękny wygląd?

Regularne mycie
Jedną z podstawowych czynności pielęgnacyjnych jest mycie drzwi. W tym celu warto wykorzystać łagodne detergenty np. płyn do mycia naczyń lub użyć dedykowanych produktów przeznaczonych do tego rodzaju czynności. Podczas mycia wykorzystujmy delikatne ściereczki lub gąbki, które nie zarysują ani lakieru, ani samego drewna. Zwracajmy uwagę nie tylko do front drzwi, ale również na szczeliny i trudniej dostępne zakamarki.
Drzwi drewniane – pielęgnacja
Przynajmniej raz w roku warto zdecydować się na poważniejszy zabieg zaimpregnowania drzwi drewnianych dostępnymi środkami specjalistycznymi. Najlepiej sprawdzą się pasty oraz mleczka, które skutecznie ochronią nasze drewniane drzwi przed nadmiarem wilgoci, dodatkowo nadając im świeżego wyglądu. Zazwyczaj wystarczy na umytą powierzchnię nałożyć równomiernie wybrany produkt, a po jego wchłonięciu
wypolerować drewno miękką ściereczką.
Odnawianie powierzchni drewnianej
Intensywna eksploatacja drzwi jest widoczna poprzez ślady na lakierze, rysy, odgniecenia czy odkształcenia. Wysokiej jakości drzwi drewniane od Styl Drzewa wykonane z odpornego drewna dębowego lepiej znoszą codzienne użytkowanie. Co kilka lat warto jednak zdecydować się na skorzystanie z usług fachowców i oddać drzwi do gruntownej renowacji. Specjaliści ściągną stary lakier, a następnie nałożę świeżą warstwę ochronną. Dodatkowo często konieczne okazuje się zeszlifowanie nierówności czy pomalowanie drzwi na inny wybrany kolor.

Czego unikać posiadając drzwi drewniane?
Warto również na co dzień, poprzez wprowadzenie drobnych nawyków, pamiętać o naszych drzwiach tak, aby mogły na dłużej zachować swój pierwotny wygląd. Unikajmy ostrych blokerów do drzwi, które mogą
spowodować widoczne odkształcenia w ich dolnej partii. Pamiętajmy, żeby korzystać z dedykowanych środków pielęgnacyjnych, które nie pozostawiają smug czy odbarwień na drewnie. Podczas czyszczenia drewnianych drzwi nie używajmy ostrych szczotek, które mogą pozostawić na lakierze rysy i ślady.

Drzwi drewniane nie tylko spełniają swoje praktyczne funkcje, ale jednocześnie są doskonałą ozdobą każdego mieszkania. Zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne drzwi, odpowiednio zadbane, posłużą nam przez kilkadziesiąt lat. Obecnie możemy znaleźć szeroki wybór różnorodnych drewnianych modeli, dlatego bez trudności każdy znajdzie coś odpowiedniego do swoich preferencji.

Komentowanie wstrzymane