Jak zabezpieczyć swój dom przed włamaniami?

artykuł sponsorowany

Wychodząc rano z domu do pracy, rzadko zdajemy sobie sprawę z niebezpieczeństwa, na jakie jest on w tym momencie narażony. Złodzieje tylko czekają na chwilę naszej nieobecności, by wejść w posiadanie naszych przedmiotów. Czy istnieją sposoby na zabezpieczenie naszej posesji przed zakusami sprytnych złoczyńców? Tak! Rozwiązaniem są profesjonalne kamery gsm !

Złodziejska robota

Współcześnie, choćbyśmy byli najbardziej zapalonymi domatorami, nie jesteśmy w stanie przebywać w mieszkaniu bez przerwy. Musimy chodzić do pracy, lekarza. Mamy urlopy oraz delegacje. Wszystkie te wydarzenia stanowią doskonałą okazję dla złodziei do przeczesania naszej posesji. Nie zatrzymają ich na pewno nawet najnowocześniejsze zabezpieczenia drzwi – współcześni złodzieje są specjalistami w swoim fachu i potrafią wykorzystać nowoczesne technologie do swoich celów. Czy oprócz łatwych do sforsowania zamków jest coś jeszcze, co mogłoby powstrzymać złodziei przed wyniesieniem dobytku naszego życia?

Kamery gsm – w służbie komfortu

Ileż to razy wracaliśmy się nawet kilka kilometrów, aby kolejny raz sprawdzić, czy na pewno zamknęliśmy drzwi frontowe? Czy na pewno zgasiliśmy światło? Czy ten dziwnie wyglądający jegomość kręcący się jakby bez celu po naszej ulicy nie będzie próbował skorzystać z okazji i nas okraść? W takich wypadkach wystarczy jedno kliknięcie na ekranie smartphone'a i wszystko jest jasne!

Montaż i użytkowanie

Instalowanie kamer gsm jest dziecinnie proste. Mają one zazwyczaj kompaktowe rozmiary, więc możemy je zakamuflować w niemal dowolnej przestrzeni. Pozwala nam to na obserwację dowolnego punktu mieszkania bez ryzyka wytropienia przez potencjalnych naruszycieli naszego miru domowego. Szczególnie polecane są kamery, które imitują przedmioty codziennego użytku – pendrive-y, powerbanki, kubki kawowe, budziki czy długopis szpiegowski z kamerą – te wszystkie, zdawałoby się niegroźne i niepozorne bibeloty stoją na straży naszego spokoju. W zależności od modelu i producenta, kamery mogą nagrywać obraz w wysokiej rozdzielczości i łączą się z siecią za pomocą wbudowanego modułu Wi-Fi lub gsm, dzięki czemu, gdziekolwiek mamy połączenie z internetem, możemy sprawdzić, co dzieje się w naszym salonie. Kamery gsm posiadają również możliwość nieprzerwanej pracy na baterii nawet do ośmiu godzin, dzięki czemu mamy nasze domowe zacisze pod ciągłą kontrolą nawet w pracy.

Ile to może kosztować?

Zakup wysokiej jakości sprzętu nagrywającego, szczególnie z opcją Wi-Fi i odpowiednim kamuflażem to jednorazowy koszt rzędu około tysiąca złotych. Nie jest to cena wygórowana, wziąwszy pod uwagę możliwe zastosowania. Mobilne kamery możemy w miarę potrzeby przenieść w inne miejsce i będą one równie funkcjonalne. Kwestia montażu również jest sprawa drugorzędną – sami możemy to zrobić, gdyż zazwyczaj wystarczy tylko kilkanaście centymetrów płaskiej, stabilnej powierzchni.
Czy taki wydatek jest nam potrzebny? Na to pytanie musimy odpowiedzieć sobie sami. Faktem jest, że za stosunkowo niewielkie pieniądze mamy możliwość stałego kontrolowania przestrzeni u domu i ewentualnego reagowania na zagrożenia w czasie rzeczywistym. Czyż spokój nie jest wart wszystkich pieniędzy?

Komentowanie wstrzymane