10 medali zawodników SSz. Szachpol Łuków na Mistrzostwach Województwa Juniorów w Szachach Klasycznych.

W dniach 29.09 – 01. 10.2017 r. w Hali Sportowej Medycznego Studium Zawodowego w Łukowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorów do lat 7, 9, 11, 13, 15, 18 w Szachach Klasycznych. Turniej zorganizował Lubelski Związek Szachowy i Stowarzyszenie Szachistów Szachpol w Łukowie. Odbył się on w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Szachowego Ziemi Łukowskiej, nad którym patronat honorowy objęli Marszałek Województwa Lubelskiego, Starosta Łukowski, Burmistrz Miasta Łuków oraz Rada Gminy Łuków.

Festiwal organizowany jest przy współpracy Powiatu Łukowskiego, Miasta Łuków, MSZ w Łukowie, BS w Trzebieszowie, Łukplast Sp.J., Giga Karol Skupień, PSW Inwestycje Sp. z o.o. , Telekom System Sp. z o.o.
Bardzo dobrze spisali się reprezentanci SSZ. Szachpol Łuków, którzy ponownie zdobyli najwięcej medali ze wszystkich klubów . Łukowscy zawodnicy zdobyli w Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorów łącznie 10 medali : 1 złoty, 5 srebrnych, 4 brązowe co ostatecznie pozwoliło
zająć 3. miejsce w klasyfikacji klubowej. Złoty medal zdobył Szymon Suska w kategorii do lat 7. Srebne medale zdobyli: Kacper Ignaciuk kat. do lat 7,Filip Sienkiewicz kat. do lat 11, Wojciech Cichosz kat. do lat 13, Julia Piwowarczyk kat. do lat 18,Grzegorz Olichwirowicz kat. do lat 18. Brązowe medale zdobyli: Jalub Ignaciuk kat. do lat 7,Julia Ignaciuk kat. do lat 7,Piotr Piwowarczyk