3-ci Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza

Rowerowy Łuków, Gmina Krzywda i Muzeum Henryka Sienkiewicza zapraszają mniej i bardziej zaawansowanych kolarzy i rowerzystów na trzecią edycję Biegu Kolarskiego w miejscu urodzenia naszego Noblisty – Henryka Sienkiewicza. Bieg odbędzie się 16 maja w Woli Okrzejskiej. Sienkiewicz jako sympatyk cyklizmu na pewno trzymałby kciuki za wszystkich, którzy staną na linii startu.

Fabian Cancellara trzykrotnie wygrał Paryż-Roubaix nazywane „piekłem północy”. Do tego trzykrotnie był najlepszy w Strade Bianche na szutrowych wzgórzach Toskanii, gdzie na jego cześć nazwany został jeden z segmentów. Peter Sagan po trzecim z rzędu zwycięstwie w mistrzostwach świata na stałe wszedł do historii kolarstwa i dołączył do sław pokroju Eddiego Mercx’a nazywanego „Kanibalem”.

Naszym regionalnym kolarskim pretendentem do przejścia do historii kolarstwa amatorskiego jest Paweł Teter z Lublina, który 16 maja stanie do walki o trzecie z rzędu zwycięstwo w Biegu Kolarskim o Puchar Henryka Sienkiewicza. A o tym, że na poziom sportowy nie można powiedzieć złego słowa, wie każdy kto choć trochę interesuje się amatorskimi wyścigami szosowymi. A jeśli to w dalszym ciągu nie brzmi wystarczająco dobrze, to możemy dodać, że w Pucharze Sienkiewicza Panie mają okazję zmierzyć się dokładnie na tych samych warunkach co Panowie i dojeżdżają do mety w głównej grupie.

Szybka trasa o nawierzchni, która z dobrej z zmienia się na bardzo dobrą w kolejnych edycjach naszego wyścigu, średnia czołówki przekraczająca 40 km/h oraz wszyscy Ci, którzy chcą sprawdzić się na trasie 46 lub 92 km. Warto docenić tych, którzy po starcie na krótszym dystansie o nazwie „AMATOR”, decydują się na nasz „królewski” dystans PRO. Inni przesiadają się z kategorii „rower inny” na kolarzówkę, aby doświadczyć szybkiej jazdy w peletonie. Są też i tacy, którzy chcą tylko poprawić swoją średnią z poprzedniej edycji lub po prostu traktują wyścig jako przygotowania do innych startów, dopiero co rozpoczynającego się sezonu.

Gościnność i oprawa Biegu Kolarskiego, gdzie Muzeum Sienkiewicza, Orkiestra Dęta z Łukowa oraz Koła Gospodyń z Gminy Krzywda sprawiają, że wszystkim serwowana jest historyczna, kulinarna i muzyczna uczta. Później liczy się już tylko „mocna noga”, taktyka i umiejętność współpracy. A na koniec i tak wygrywa Paweł Teter.

Czy tak będzie i tym razem? Zapraszamy do uczestnictwa i kibicowania. Osoby, które chcą się zapisać, zapraszamy na stronę www.biegkolarski.pl, gdzie znajduje się komplet informacji o wyścigu oraz link do systemu rejestracji. Organizatorzy przypominają, że na dystansie PRO przewidziany jest limit 130 uczestników, na dystansie AMATOR 170, a limit czasu dla wszystkich to 4 godziny.

Komentowanie wstrzymane