7 rocznica istnienia drużyny harcerskiej Starych Kobiałkach „Moc Siódemki”

W dniach 24-25 marca 2017 w Zespole Oświatowym w Starych Kobiałkach odbył się biwak harcerski „Moc Siódemki”. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez  7 Drużynę Harcerzy Starszych „22 Południk”, w siódmą rocznicę istnienia drużyny. Opieką nad harcerzami sprawowały: Nina Rosa i Anna Maksymowicz.

Fabułą do zajęć było życie brata Alberta Chmielowskiego. Harcerze zapoznali się z postacią świętego w czasie kominka „Kromka chleba”. Mogli zastanowić się w jaki sposób można pomagać ludziom w dzisiejszych czasach oraz co robić aby w każdym człowieku dostrzec „brata naszego Boga”.

W czasie spotkania uczestnicy zdobyli sprawność znawcy historii Polski. Przeprowadzili grę  „Historia Polski wg 22 Południka” oraz warsztaty teatralne „Kiedy Chrobry poznał Emnildę….”, w czasie których doskonalili wiedzę z chronologii historycznej.

Wiosna to wspaniały czas aby spojrzeć w niebo. Korzystając z pięknej pogody i wykorzystując rozgwieżdżone niebo harcerze szukali gwiazdozbiorów: Kasjopei, Wielkiej Niedźwiedzicy, Bliźniąt itp.

Nad przebiegiem biwaku czuwała komenda w składzie: phm. Anna Maksymowicz- komendantka, dh. Weronika Kusio - zastępca komendantki ds. organizacyjnych, dh. Aleksandra Zientara – oboźna, dh. Małgorzata Zientara  – kwatermistrz.

Anna Maksymowicz

Komentowanie wstrzymane