ABC gięcia blach

artykuł sponsorowany

Gięcie blach, czyli co?
Gięcie blach jest rodzaj technologii, która specjalizuje się w obróbce materiałów. Gięcie to wykonanie trwałej zmiany na obrabianym elemencie. Dzięki temu produkt otrzymuje nowe krzywizny, a tym samym inne właściwości. Do realizacji gięcia blach niezbędne jest wykorzystanie specjalnego, profesjonalnego sprzętu. Najwyższej jakości park maszynowy umożliwia realizację nawet bardzo skomplikowanych zgięć stali konstrukcyjnej, nierdzewnej oraz metali kolorowych.

Park maszynowy, prasy krawędziowe
Parki maszynowe to sprzęty, które odpowiadają za gięcie blach różnego gatunku. Prasy krawędziowe to ogromne i bardzo ciężkie urządzenia, których siła nacisku wynosi od kilkudziesięciu do nawet kilkuset ton. Przykładowa maszyna – ERMAKSAN SPEED-BEND – którą dysponuje firma Mega Sp. z o.o. (szczegóły: https://megabelzyce.pl/pl/uslugi/giecie-blach) posiada krawędź gnącą o długości aż 4100 mm i 6-osiowym zderzaku. Im lepsze parametry maszyn, tym efektywniejszą pracę mogą one
wykonać. Firma Mega posiada też w ofercie inne maszyny służące gięciu blach (ERMAKSAN MICRO- BEND 1040 i ERMAKSAN 3000-200). Dzięki temu można doskonale dopasować blachę do odpowiedniej maszyny i uzyskać bardzo dobry efekt końcowy.

Co jest ważne w usługach gięcia blach?
Warto wskazać kilka przesłanek, które mogą być kluczowe przy zamawianiu usługi z zakresu gięcia blach. Po pierwsze – gięcie powinno być bezśladowe i pozostawiające blachę w doskonałym stanie. Jakość wykonania pracy jest w tym przypadku kluczowa. Kolejna wartość to doradztwo oraz zapewnienie wsparcia technicznego. Warto oddać blachy w ręce profesjonalistów, którzy nie tylko wykonają świetnie swoją pracę, ale także pomogą, podpowiedzą czy doradzą w razie jakichkolwiek niejasności. Należy także mieć na uwadze cennik firmy, ponieważ niektórzy dostawcy bezpodstawnie zawyżają ceny na rynku, co nie odpowiada jakości ich pracy. Ostatnia wartość to czas realizacji. Realizując zamówienie, warto dokładnie ustalić planowy termin wykonania usługi.

Komentowanie wstrzymane