Biwak profilaktyczny „Piękny umysł harcerza” w Starych Kobiałkach

Tradycyjnie jesienią druhny i druhowie z Hufca ZHP Łuków wybierają się na biwak profilaktyczny, przygotowany w ramach projektu realizowanego wspólnie z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie. Tym razem wybór padł na Szkołę Podstawową w Starych Kobiałkach, gdzie w dn. 26 – 28 października 2018 r. zorganizowano wyjazd pod hasłem „Piękny umysł harcerza”.

Program odwoływał się do potrzeby budowania umiejętności społecznych, krzewienia najwyższych wartości, które pozytywnie wpływając na psychikę człowieka, oddalają zagrożenie uzależnieniami. Temu celowi służyły różnorodne zajęcia. Warsztaty integracyjne, gry terenowe, ognisko uczyły współpracy, kreatywności, inspirowały aktywność, przekonywały o przywiązaniu do uczciwości, rzetelności, patriotyzmu. W sposób szczególny harcerze nawiązali w happeningu do stulecia odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą.

Biwak profilaktyczny „Piękny umysł harcerza” doszedł do skutku dzięki komendzie w składzie: phm. Anna Maksymowicz, Elżbieta Dadacz, Nina Rosa, hm. Michał Mojski, Dominik Wołoszka, phm. Magdalena Czerska-Sadło, pwd. Sylwia Staniszewska, pwd. Weronika Romańczyk, Aleksandra Suchodolska, Marta Rombel. Nie odbyłby się, gdyby nie pomoc dyrektora Szkoły Podstawowej w Starych Kobiałkach – Krzysztofa Czuba. Harcerzy i zuchy podczas apelu odwiedzili również Tomasz Kruk – Sekretarz Gminy Stoczek Łukowski i radny – Michał Rosa.

Dzięki wyjazdowi w dobrej atmosferze młodzież uczyła się ważnych umiejętności interpersonalnych oraz budowała świat swoich wartości.

Komentowanie wstrzymane