Charytatywne koncerty dla Majki

Stowarzyszenie Kulturalnych Marzycieli oraz Łukowski Ośrodek Kultury zapraszają na Koncerty Karnawałowe „Śpiewajmy dla Majki” które odbędą się 3 marca w Sali Widowiskowej ŁOK.

Pierwszy koncert rozpocznie się o godzinie 15.00. Wystąpi młodsza grupa wokalistów Fabryki Piosenki m.in.  Julia i Marta Wardak, Zosia Szczuchniak, Emilka Szcześniak, Weronika Wierzchowska, Karolina Jastrzębska, Zuzia Bochman, Łucja Gronowska, Ala Zakrzewska, Olek Kita, Wiktor Dauter, Emilia Mateńka, Maja Komoszka , Weronika Chmiel czy Bartek Sosnowski.

Podczas drugiego koncertu, który rozpocznie się o godzinie 18.00 zaśpiewają nieco starsi uczestnicy zajęć Fabryki Piosenki: Ola i Maja Misiak, Gabrysia Rek, Bartek Gawroński, Gabrysia Łukasik, Oliwia Dzido, Mikołaj Gajowy, Karolina Oklińska, Julia Stolarczyk, Marta Skurka, Anastazja Klimiuk, Sylwia Purzycka, Klaudia Borejko, Dominika Piros, Weronika Radomyska i Kacper Czerski.

Usłyszymy taneczne piosenki oraz najnowsze hity, nie zabraknie również kolorowych świateł i strojów, jak przystało na karnawał.

Koncerty będą miały charakter charytatywny – biletem wstępu na koncert będzie datek złożony do puszki na rzecz jednej z wokalistek Fabryki Piosenki ŁOK – Majki Przegalińskiej.

Maja od urodzenia choruje na rdzeniowy zanik mięśni SMA. Jest to choroba genetyczna, w której szybkiemu osłabieniu ulegają mięśnie kończyn, tułowia, płuc i przełyku, co zazwyczaj prowadzi do niewydolności oddechowej i utraty zdolności przełykania. Maja to dzielna dziewczynka, nie narzeka, chętnie ćwiczy, jej dwiema największymi pasjami są nauka i śpiew. Aby Majka mogła nadal rozwijać swoje talenty i walczyć z chorobą potrzebna jest intensywna rehabilitacja oraz kosztowny sprzęt. Właśnie na te cele prowadzona będzie zbiórka funduszy.

Organizatorzy zachęcają do licznego przybycia na koncerty oraz hojności serca i portfela przy wrzucaniu datków do puszki.

 

Komentowanie wstrzymane