Cichy konkurs, którego nie było.

Temat zatrudnienia Władysława Karasia w Zarządzie Dróg Powiatowych w Łukowie powraca. Radny Tomasz Sych, który w tej sprawie wysłał pismo do Starosty Powiatu Łukowskiego Dariusza Szustka, uzyskał niedawno odpowiedź.

O sprawie pisaliśmy tutaj:

„Na układy nie ma rady”?

Z pisma, które otrzymał Sych wynika, że radny nie mógł znaleźć informacji o konkursie, gdyż żadnego konkursu na to stanowisko nie przeprowadzono. Jakim sposobem więc Władysław Karaś zatrudniony został na stanowisku kierownika służby interwencyjnej w Zarządzie Dróg Powiatowych? Wystarczyło, że zainteresowany złożył podanie o pracę, które zostało rozpatrzone pozytywnie.

Z odpowiedzi starosty dowiadujemy się, że stanowisko kierownika służby interwencyjnej utworzone zostało 5 grudnia 2018 roku. Nie jest to stanowisko urzędnicze lecz pomocnicze i obsługi, więc konkursu nie trzeba było w tym przypadku ogłaszać, jak również ustawa nie nakazuje podawać do publicznej wiadomości zatrudnienia osób na tym stanowisku.

Tomasz Sych, po tym jak otrzymał odpowiedź ma dla łukowian poradę: Drodzy Łukowianie, nie zostaje więc nic innego jak pisać podania o pracę do jednostek powiatu z prośbą o przyjęcie do pracy na bliżej nieokreślone stanowisko które może się pojawi.”

Odpowiedź Dariusza Szustka na zapytanie Tomasza Sycha znaleźć można w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce Organizacja działania samorządu powiatowego/ Organy Powiatu/ Rada Powiatu Łukowskiego/ Interpelacje i zapytania.

Komentowanie wstrzymane