Dlaczego podczas rozwodu warto skorzystać z usług prawnika?

artykuł sponsorowany

Wiele osób wnoszących pozew o rozwód zastanawia się, czy konieczne jest skorzystanie z usług prawnika. Wiążą się z tym pewne koszty. Jednak to jedyna droga, aby znacznie zwiększyć szansę pozytywnego zakończenia rozprawy. Prawnik to osoba mająca doświadczenie w udzielaniu porad, sporządzaniu dokumentów prawnych oraz przygotowywaniu i przedstawianiu przemowy podczas rozprawy sądowej. W dzisiejszych czasach brak obecności prawnika może zadecydować o przegranej, nawet jeśli z obiektywnego punktu widzenia powód jest w lepszej sytuacji. Rozwód może nieść za sobą poważne konsekwencje i nie wolno bagatelizować żadnej kwestii.
W sprawie rozwodowej o wyniku będzie decydowało wiele elementów, takich jak: sporządzenie odpowiedniego pozwu o rozwód; profesjonalne dobieranie słów; zachowanie spokoju; a także użycie odpowiednich argumentów, które będą dla sądu przekonujące, a nie przyniosą negatywnego skutku. Dobry prawnik będzie wiedział, jak należy przygotować się do rozprawy i nie zapomni o żadnym z wymienionych elementów.
Napisanie dobrego pozwu nie jest łatwe. Zwłaszcza przy braku doświadczenia, powód może mieć trudności z odpowiednim zrealizowaniem tej części. W pozwie można zawrzeć różnego rodzaju wnioski, np.: o podział majątku, alimenty, władzę rodzicielską lub dotyczący kontaktów współmałżonka z dziećmi.
Dopilnowanie wszystkich elementów bez pomocy prawnika zajmie zbyt wiele czasu, a dokument może nie być zadowalający.
Podczas rozprawy przydatne będzie wsparcie psychiczne, które zapewni prawnik. Brak pełnomocnika spowoduje wzmożony stres, przez który powód może nie być w stanie przedstawić odpowiednio wszystkiego, co przygotowywał uprzednio przez długi czas. Emocje wiążą się także z trudnością opanowania. W najgorszym wypadku powód może użyć nieodpowiednich słów, przez które
znacznie obniży swoje szansę na wygraną.
Inną kwestią jest żądanie rozwodu z winy drugiej strony lub bez niczyjej winy. Podjęcie odpowiedniej decyzji nie zawsze jest oczywiste. Prawnik będzie w stanie dokładnie ocenić, w jakiej sytuacji jest powód i druga strona - czy pozycja powoda jest na tyle silna, by skorzystać z pierwszej opcji.
Skorzystanie z usług prawnika wiąże się także z szybszym przeprowadzeniem sprawy rozwodowej. Kolejne czynności związane ze sporządzaniem dokumentów (jest to bardzo ważne, ponieważ w przypadku braków, sąd zażąda uzupełnienia ich i przełoży rozprawę na inny termin); podejmowaniem ważnych decyzji (rozwód z winy/bez winy; dobranie odpowiednich argumentów) i przygotowywaniem wypowiedzi w sądzie, będą przebiegały pod profesjonalnym okiem.
Dodatkowym atutem jest jednorazowa konieczność pojawienia się w sądzie. W pozostałych rozprawach powód może przekazać wszystkie swoje obowiązki prawnikowi. Dzięki temu zaoszczędzi czas, a przede wszystkim zmniejszy stres, spowodowany przemawianiem w sądzie i kontaktem z małżonkiem.
Ostateczna decyzja w sprawie skorzystania z usług prawnika zależeć będzie od tego, czy powód jest w stanie samodzielnie się przygotować. Jednak ciężko to ocenić, jeśli nie ma się doświadczenia. Jest to zatem bezpieczniejsza opcja.
Prawnik WMC

Komentowanie wstrzymane