DNI ŁUKOWA 2017

Burmistrz Miasta Łuków oraz Łukowski Ośrodek Kultury zapraszają w dniach 26 - 28 maja 2017 roku na „Dni Łukowa 2017”. Święto naszego Miasta obfitować będzie w wiele wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych i sportowych. Jesteśmy przekonani, iż tegoroczna edycja będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców Łukowa i okolic ze względu na atrakcyjny program, który został przygotowany ze szczególną starannością, z naciskiem na wysoki poziom wykonawców oraz z dbałością o szczegóły organizacyjne.
26 maja 2017 (piątek)
„Dni Łukowa 2017” rozpoczną się w piątek 26 maja Paradą Królewską, która wyruszy o godz. 16.00 z Parkingu przy Muzeum Regionalnym w Łukowie a zakończy się na Stadionie Miejskim „Orlęta”. Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców Łukowa oraz Gości do uczestnictwa, w strojach inspirowanych historią oraz kulturą naszego miasta i regionu, w Paradzie Królewskiej.
O godz. 16.30 w Amfiteatrze Miejskim w Łukowie nastąpi przekazanie kluczy do Miasta Łuków i rozstrzygnięcie Gry Miejskiej „Jeden Siedem Dziewięć Cztery”, która rozpocznie się o godz. 8.00 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie, a toczona będzie na terenie miasta Łuków.
Po przekazaniu kluczy w Amfiteatrze Miejskim w Łukowie odbędzie się XV Powiatowy Przegląd Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Łukowskiego. Równocześnie od godz. 16.30 zapraszamy na Stadion Miejski „Orlęta”, gdzie będzie trwał Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych.
O godz. 20.00 w Amfiteatrze Miejskim w Łukowie będzie miał specjalny spektakl sceny teatralnej Łukowskiego Ośrodka Kultury oraz prezentacja filmu dokumentalnego o tym jak wyglądało święto naszego Miasta w poprzednich latach.
Tradycyjnie już w piątek zapraszamy do wzięcia udziału w X Łukowskim Biegu z Pochodniami. Rozpocznie się on o godz. 20.30 na Stadionie Miejskim „Orlęta” a zakończy w Amfiteatrze Miejskim, gdzie też nastąpi losowanie nagród dla uczestników tego biegu.
Na zakończenie pierwszego dnia zapraszamy na polską premierę filmu „Mój Anioł”. Początek seansu o godz. 21.40 w Amfiteatrze Miejskim.
27 maja 2017 (sobota)
Drugiego dnia „Dni Łukowa 2017”, w sobotę 27 maja zapraszamy już od godz. 9.00 na Stadion Miejski „Orlęta”, gdzie odbędzie się „Przedszkoliada”, czyli rywalizacja między przedszkolami na sportowo.
O godz. 12.00 Muzeum Regionalne w Łukowie zaprasza na „Spotkanie z rzeźbą”. Będą to warsztaty rzeźbiarskie.
W samo południe zapraszamy również na III Spływ Krzną na byleczem im. Mariana Kołtana. Początek tej rywalizacji w okolicach OSiR a zakończenie w Parku Miejskim. Po zakończeniu spływu nastąpi uroczyste odsłonięcie kamienia M. Kołtana.
O godz. 14.00 w Parku Miejskim odbędą się pokazy i konkursy na które zapraszają: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie oraz Komenda Powiatowa Policji w Łukowie.
O godz. 16.00 na parkingu przy Studni Miejskiej rozpocznie się impreza „Motocykliści dzieciom”, która będzie jednocześnie 35-leciem Klubu Weteranów Szos. W programie m. in. koncert zespołu Piotr Franczuk Band, pokazy unikalnych samochodów oraz motocykli z dawnych lat, pokazy Grupy Rekonstrukcyjno-Historycznej Policji II RP oraz wiele atrakcji dla najmłodszych.
Sobota to także tradycyjnie cykl imprez sportowych przygotowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie. W ramach „Soboty na sportowo”
o godz. 11.00 rozpoczną się turnieje: Turniej Siatkówki Plażowej na ulicy Browarnej (OSiR) oraz Turniej Koszykówki Ulicznej na ulicy Zdanowskiego.
O godzinie 12.00 na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie rozpocznie się Symultana Warcabowa. Od godziny 15.00 OSiR zaprasza na Piłkę Nożną Inaczej Bubble Football, czyli piłkę nożną w ekstremalnym wydaniu. Dmuchane kule gwarantują dużo śmiechu, mnóstwo zderzeń oraz solidną dawkę adrenaliny. Również od godz. 15.00 w Parku Miejskim w Łukowie rozpocznie się Turniej Międzyosiedlowy.
W sobotę od godz. 18.00 zapraszamy na ulicę Zdanowskiego, gdzie tradycyjnie na dużej scenie odbędzie się „Biesiada łukowska”. Rozpocznie ją koncert Roberto Zucaro, podczas którego usłyszymy największe włoskie przeboje takie jak: „Marina”, „Felicita”, „Ci Sara”, „Susanna”, „Volare”, „Baila Morena”, czy „Mamma Maria”. Sponsorem głównym tego koncertu jest „Łuksja”.
O godz. 19.00 zapraszamy na Teatr Tańca „Kwieciste Gwiazdy”. Ukraińską grupę taneczną tworzą między innymi wychowankowie Rodzinnego Domu Dziecka z miejscowości Kiwercy. Prezentowany przez nich program obejmuje kilkanaście układów tanecznych (tańce ludowe świata/polskie, ukraińskie, chińskie, hiszpańskie, brazylijskie, indyjskie, rosyjskie, balet klasyczny, tańce współczesne itp.) Ogromną atrakcją, oprócz kunsztu młodych tancerzy, są piękne kolorowe stroje dopasowane do każdego wyjścia na scenę. Stroje te są szyte i opracowywane we własnym zakresie przez tańczących artystów i ich opiekunów (choreografów i kostiumologów).
O godz. 20.00 zapraszamy na występ kabaretu K2. Ten polski kabaret powstał w Zielonej Górze w 2012 roku. Jego członkowie – Michał Zenkner i Bartosz Klauziński współtworzyli formacje „Babeczki z Rodzynkiem” i „Hlynur”. W skeczach kabaretu K2 znajdziemy wiele tematów dotyczących nas i naszego życia oraz w umiejętny sposób podkręcanie absurdalnych sytuacji. Gwarantują dobrą zabawę oraz rozbawioną publiczność na swych występach. Sponsorem głównym występu kabaretu K2 jest Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus.
O godz. 21.00 rozpocznie się koncert w nowoczesnych oraz tanecznych rytmach dance i disco polo zespołu „Exaited”, czyli autorskiego projektu muzycznego Agnieszki Drewnickiej i Tomasza Sidoruka. Zespół został założony w 2006 roku. Oprócz wokalistów na koncertach występują również tancerze: Artur Krzywosz, Paula Dąbrowska i Karol Skrobański. Pierwszy oficjalny singiel – „Nie chcę" wydany w roku 2006 to autorska propozycja i początek przygody ze sceną muzyczną. W 2013 Exaited nagrał singiel „Nie unikaj" wydany przez wytwórnię Green Star, który momentalnie stał się przebojem plasując zespół w czołówce nurtu disco polo. 2014 rok to kolejny sukces, tym razem stworzony wspólnie z Zenonem Martyniukiem z zespołu „Akcent”, piękny utwór o miłości „W Sercu Mi Graj". Największe przeboje zespołu „Exaited” to: „Daj daj daj”, „Dziś Ci to powiem”, „Już mnie nie jarasz”, „Taka prawda”, „Tylko Ciebie”, „W górę ręce” oraz z Maciejem Smolińskim „Zakochaj się we mnie”.
„Biesiadę Łukowską” zakończy Pojedynek DJ-ów, podczas którego nie zabraknie gorących tanecznych rytmów, wspólnych tańców oraz zabawy pod sceną. Zapraszamy na muzykę klubową od godz. 22.00 do północy.
28 maja 2017 (niedziela)
Trzeciego dnia „Dni Łukowa 2017”, w niedzielę 28 maja zapraszamy o godz. 12.00 do Kolegiaty Przemienienia Pańskiego w Łukowie na uroczystą Mszę Świętą w intencji mieszkańców naszego miasta. Zaraz po Mszy Św. odbędzie się Parada Królewska z Placu Narutowicza na parking przy Studni Miejskiej, gdzie będzie miała specjalna królewska uczta dla mieszczan i gości. Sponsorem tej uczty jest Zakład Mięsny „Wierzejki”. Równocześnie na Parkingu przy Studni Miejskiej odbędzie się Piknik Edukacyjno-Historyczny na który zaprasza Nadleśnictwo Łuków.
W samo południe rozpocznie się też przejazd motocykli ulicami Łukowa a od godziny 13.00 na ul. Zdanowskiego przy Placu Solidarności i Wolności odbędzie się Zlot Gwiaździsty Bears Riders Łuków 2017. Na zlot wszystkich pasjonatów motocykli zapraszają Bears Riders Łuków oraz Girls Riders Łuków.
Miłośników futbolu zapraszamy o godz. 16.00 na Stadion Miejski „Orlęta”, gdzie odbędzie się derbowy mecz piłki nożnej klasy okręgowej 2016/2017 grupa - Biała Podlaska, w którym miejscowe Orlęta Łuków podejmą Huragan Międzyrzec Podlaski.
Tradycyjnie zwieńczeniem „Dni Łukowa 2017” będzie „Gala Przy Fontannie” na dużej scenie na ulicy Zdanowskiego. O godz. 16.00 rozpocznie ją „The Best Of The Lukow czyli to co mamy najlepszego w Łukowie”. W programie przewidziano występy i pokazy najciekawszych sekcji artystycznych z naszego miasta. O godz. 19.30 odbędzie się uroczysta Gala Łukowskich Niedźwiedzi, podczas której wręczone zostaną cztery statuetki Złotych Niedźwiedzi oraz poznamy Ambasadora Kultury Miasta Łuków. O godzinie 20.00 wystąpi „Otherside” – zespół rockowy założony we wrześniu 2012 roku w Łukowie. Mimo młodego stażu zespół miał zaszczyt supportować takie zespoły jak: „WBH”, „Poparzeni Kawą Trzy”, „Raggafaya”, „TPN 25” oraz „Dżem”. Najbardziej znane utwory grupy „Otherside” to: ,,Manipulacja”, ,,Zrozum” oraz ,,Cud Malina”.
Gwiazdą „Dni Łukowa 2017” będzie zespół „Pectus”, który wystąpi o godz. 21.00 na dużej scenie na ulicy Zdanowskiego. Grupa ta powstała wiosną 2005 roku w Rzeszowie, jak można się domyślać, słuchając ich piosenek, a także nawiązując do słów lidera zespołu Tomasza Szczepanika, „Jestem melodykiem, z mojego serca wypływa mnóstwo melodii”, po prostu z potrzeby i chęci dzielenia się muzyką. Obecny skład zespołu tworzą: Tomasz Szczepanik (gitara akustyczna, fortepian, śpiew), Marek Szczepanik (perkusja, chórek), Mateusz Szczepanik (gitara basowa, chórek) oraz Maciej Szczepanik (gitara elektryczna i akustyczna, chórek). Dorobek muzyczny zespołu „Pectus” cieszy się ogromną popularnością. Do największych przebojów zespołu „Pectus” należą: „To co chciałbym Ci dać”, „Jeden moment”, „Życie na dystans”, „Oceany”, „Barcelona”, „Szkoła marzeń” oraz „Iluzja”.


O godz. 22.30 na zakończenie Dni Łukowa 2017 odbędą się salwy armatnie.
W trakcie tych wyjątkowych dni zapraszamy także na inne atrakcje m. in. dmuchańce dla dzieci oraz stragany. W dniach 26-27 maja w Parku Miejskim odbędzie się też specjalny pokaz broni historycznej oraz zostanie przeprowadzone szkolenie wraz z oddaniem strzału z amunicji hukowej. Podczas wystawy zostaną pokazane egzemplarze broni takie jak: PM Błyskawica, MP 38, Sten MkII, MP 34, Thomson 1928, Zb 30, Mauser 98k oraz wiele innych.
Podczas obchodów Święta Miasta w Łukowie gościć też będą delegacje z miast partnerskich z Litwy, Estonii, Ukrainy, Francji, a także będą goście z Norwegii.

Komentowanie wstrzymane