Europoseł w Rzemieślniku

6 marca 2017 r. do naszej szkoły przybył niecodzienny gość: poseł do Parlamentu Europejskiego pan profesor dr hab. Mirosław Piotrowski, który mandat ten sprawuje nieprzerwanie od roku 2004. Obecnie w Parlamencie Europejskim należy do frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Ponadto jest inicjatorem i prezesem Stowarzyszenia "Razem dla Lubelszczyzny". W 2014 r. został wybrany Człowiekiem Roku w plebiscycie Kuriera Lubelskiego.

Na spotkaniu z kadrą i uczniami pan profesor przedstawił krótko historię Unii Europejskiej, jej najważniejsze instytucje, sposób przeprowadzania wyborów i najistotniejsze zasady związane z funkcjonowaniem Parlamentu Europejskiego. Opowiedział również o swojej aktywności w PE na rzecz Polski.

W dalszej części wizyty prof. Piotrowski odpowiadał na pytania uczniów i nauczycieli. Młodych ludzi interesowało wiele zagadnień. Uczniowie pytali m. in. o strefę EURO, wyjście Wielkiej Brytanii z UE, zasady handlu ziemią w Polsce i krajach UE. umowę CETA i wiele innych spraw, które nurtują obecnie Polaków.

Atmosfera spotkania była niezwykle sympatyczna i otwarta. Nasz znamienity gość wyczerpująco i życzliwie wyjaśniał wszystkie wątpliwości a także podzielił się własnymi poglądami.

Społeczność Rzemieślniczej Szkoły Zawodowej i Gimnazjum Rzemieślniczego w Łukowie wyraziła wdzięczność panu profesorowi za przybycie. Pan eurodeputowany Mirosław Piotrowski odwiedził naszą szkołę na zaproszenie pana dyrektora Andrzeja Smotera i pana Kazimierza Mamińskiego.

Komentowanie wstrzymane