I Dzień Wiosny w bialskiej komendzie

Wczoraj bialska komenda otworzyła swoje drzwi na przyjęcie niecodziennych gości. W związku z  obchodami "I Dnia Wiosny"  funkcjonariusze zaproponowali dzieciom i młodzieży ciekawą alternatywę dla "zwyczajowych wagarów ". Uczestnicy zwiedzili budynek bialskiej komendy. Zapoznali się również z codzienną pracą funkcjonariuszy i ich wyposażeniem do służby.  Mogli również usiąść za kierownicą radiowozu i przymierzyć inne policyjne "gadżety".

Wczoraj przez cały dzień bialska komenda rozbrzmiewała gwarem odwiedzających ją gości. Z okazji obchodów "I Dnia Wiosny" policjanci przygotowali dla dzieci i młodzieży powiatu bialskiego Dzień Otwarty Komendy. Uczniowie ze szkół, które zgłosiły wcześniej swój akces do udziału w przedsięwzięciu, mieli okazję zwiedzić bialską jednostkę. Z zaproszenia skorzystało 8 grup, które oprowadzone zostały po budynku, przez funkcjonariuszy Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej  Nieletnich i Patologii . Z zaproszenia skorzystały szkoły podstawowe, gimnazja jak też szkoły średnie. Jednostkę odwiedzili również podopieczni Środowiskowego Domu Opieki Społecznej.
Poza zwiedzaniem komendy na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Dowiedzieli się jak wygląda codzienna praca funkcjonariuszy. Mogli również obejrzeć wykorzystywany przez nich sprzęt oraz przymierzyć niektóre jego elementy . Nie zabrakło również spotkania z technikiem kryminalistyki i "praktycznej lekcji" dotyczącej zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia. Wiele emocji przyniosła najmłodszym uczestnikom możliwość obejrzenia policyjnych pojazdów . Każde dziecko chciało usiąść za kierownicą radiowozu i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Podczas prowadzonych spotkań z dziećmi i młodzieżą nie zabrakło również informacji na temat bezpieczeństwa jak też obowiązujących przepisów. Wczorajsze spotkanie zapewne długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

fot. Radio Biper

Komentowanie wstrzymane