I Etap VI Plebiscytu Kryształowych Magnesów

I Etap  

VI Plebiscytu Kryształowych Magnesów

 

 Zapraszamy do Głosowania!

(koszt jednego SMS: 1,23 zł brutto)

I. OSOBOWOŚĆ
II. INSTYTUCJA
III. WYDARZENIE
IV. SPORT
V. ROZRYWKA

I. OSOBOWOŚĆ

1) Piotr Wróbel

sms o treści MAGNESTV.1 na numer 7148

Uzasadnienie: Bycie wolontariuszem to jego największa pasja, sprawia mu to wiele radości. Ma wielce szlachetne serce. Jest pracowity, wrażliwy oraz nieustannie niesie dobro i nadzieję. Jest uważany za Najlepszego Wolontariusza w Łukowie.

 

2) Zofia Kamola

sms o treści MAGNESTV.2 na numer 7148

Uzasadnienie: Promuje lokalnych twórców w klubie "Kamena", od 2015 roku, prowadzi autorskie programy poetycko-muzyczne oraz spotkania artystów na gruncie lokalnym i ogólnopolskim. Wspaniała nauczycielka, poetka, autorka tomików: "Przędza życia", "Socjodozownik", publikowała w antologii poezji: "Co jest pisane".

 

3) Ela Wiśniewska

sms o treści MAGNESTV.3 na numer 7148

Uzasadnienie: Osoba o czystym, kryształowym sercu, wielokrotnie bezinteresownie uruchomiła w ludziach fale dobra zakładając grupę: "Pomocny Łuków", w ramach której organizuje charytatywne licytacje dla chorych dzieci, szuka sponsorów na, którzy finansują leczenie. Samodzielnie piecze ciasta, które wystawia na charytatywne licytacje.

 

4) Dariusz Szustek

sms o treści MAGNESTV.4 na numer 7148

Uzasadnienie: Za szereg inwestycji przyczyniających się do poprawy wizerunku Miasta Łuków. Mądre zarządzanie budżetem i skuteczne spłacanie zadłużenia miasta.

 

5) Anna Stolarczuk

sms o treści MAGNESTV.5 na numer 7148

Uzasadnienie: Kobieta z duszą społeczniczki. Organizatorka dwóch edycji Charytatywnego Pokazu Mody: „Być Kobietą” oraz „Witajcie w Naszej bajce”, podczas których udało się wesprzeć finansowo bliźniaki chore na mukowiscydozę oraz dziewczynę z porażeniem czterokończynowym. Współorganizatorka I edycji programu "Photo Race -fotograficzny wyścig ". Współpracuje z Fundacją Razem Lepiej, udziela wsparcia osobom uwikłanym w przemoc w rodzinie. Organizatorka pierwszego w Białej Podlaskiej charytatywnego biegu: "Szpilki na trasie", zebrane podczas tego wydarzenia środki finansowe, w dwóch edycjach zostały przekazane na budowę pierwszego w Polsce Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem - stowarzyszenia "Wspólny Świat". Współorganizatorka IV edycji Charytatywnego koncertu: "Dance With Me - zatańcz ze mną" oraz I edycji "Dance with me KIDS" -  lokalnego show w wersji dla najmłodszych. Autorka wielu materiałów profilaktycznych adresowanych do młodzieży szkolnej oraz osób dorosłych, związanych z tematyką problemów społecznych. W wolnym czasie pisze książkę o tematyce przemocy kobiet wobec mężczyzn. Niepoprawna optymistka.

 

6) Piotr Świtaj

sms o treści MAGNESTV.6 na numer 7148

Uzasadnienie: Założyciel "Nieformalnego Klubu Morsa - z łabędziem być", realizując swoją ekstremalną pasję, zaraża nią innych. Jest inicjatorem i organizatorem wielu akcji charytatywnych oraz wydarzeń o charakterze społecznym. Brał udział w ekstremalnych wyzwaniach sportowych: przepłynięcie Wisły wpław w Warszawie, w listopadzie, w ramach: "Morsowej Korony Wisły", w Mistrzostwach Polski w Zimowym Pływaniu w Katowicach, a także w etapie "Odysei Wiślanej" przepływając wpław 6 km Wisły w październiku.

 

7) Joanna Kapitaniuk

sms o treści MAGNESTV.7 na numer 7148

Uzasadnienie: Kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej Filia w Łukowie, społecznik, za wieloletnią popularyzację kultury wysokiej wśród szerokiego grona mieszkańców Powiatu Łukowskiego, pracę w charakterze skarbnika na rzecz Zespołu Pieśni i Tańca „Łukowiacy” i Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt „Czaruś”, społeczną pracę w charakterze Wiceprezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział Miasto Łuków, wzorowe funkcjonowanie podlegającej Jej placówki oświatowej.

 

8) Monika Sołtyszewska-Leśkiewicz

sms o treści MAGNESTV.8 na numer 7148

Uzasadnienie: Prowadzi "Fabrykę piosenki" w ŁOK, nauczycielka śpiewu, wokalistka, dyrygent, pedagog. Z dużym zaangażowaniem przygotowuje dzieci i młodzież do występów scenicznych, konkursów i festiwali. Jej podopieczni osiągają wysoki poziom i odnoszą sukcesy.

 

9) Zenon Pawlikowski

sms o treści MAGNESTV.9 na numer 7148

Uzasadnienie: W sierpniu 2018 roku został powołany na trenera reprezentacji Polskiego Związku Kick-boxingu w kategorii Kadetów Starszych, w formule Light Kontakt. Jego podopieczni odnieśli spektakularne sukcesy sportowe: srebrny i brązowy medal w Mistrzostwach Świata Juniorów Kick-boxing w formule Full Kontakt, 7 złotych medali w Mistrzostwach Polski Kick-boxing oraz szereg medali w turniejach krajowych i międzynarodowych. Osiągnięcia podopiecznych Zenona Pawlikowskiego zaskutkowały powołaniem 7 zawodników do Kadry Narodowej w roku 2018.

 

10) Maciej Cybulski

sms o treści MAGNESTV.10 na numer 7148

Uzasadnienie: Dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej - za konsekwentną i skuteczną promocję muzeum oraz Ziemi Łukowskiej, za pozyskiwanie cennych pamiątek po Henryku Sienkiewiczu.

 

11) Iwona Brodzik

sms o treści MAGNESTV.11 na numer 7148

Uzasadnienie: Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starych Kobiałkach, za szczególne zaangażowanie w organizację wielu atrakcyjnych uroczystości oraz szerokiego portfolio zajęć przeznaczonych dla różnych grup wiekowych mieszkańców Gminy Stoczek Łukowski. Działalność biblioteki została doceniona najwyższymi ocenami w ogólnopolskich rankingach.

 

12) Barbara Rosa

sms o treści MAGNESTV.12 na numer 7148

Uzasadnienie: Opiekunka Gminnej Grupy Literackiej działającej w Publicznej Bibliotece w Starych Kobiałkach, za propagowanie wśród młodzieży wrażliwości artystycznej, rozwijanie uzdolnień literackich oraz organizację wielu wydarzeń, które dają możliwość kontaktu z pisarzami, poetami i teatrem. Za rozwój oraz promowanie na szczeblu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym talentów literackich dzieci i młodzieży z terenu Gminy i Miasta Stoczek Łukowski. Za zainteresowanie działalnością oraz sukcesami Gminnej Grupy Literackiej twórców i artystów scen warszawskich takich jak Teresa Lipowska.

 

13) Katarzyna Zarzycka-Dmitruk

sms o treści MAGNESTV.13 na numer 7148

Uzasadnienie: Opiekunka szkolnego koła PCK w Zespole Szkół Nr 3 im. W. S. Reymonta w Łukowie, odznaczona Honorową Odznaką PCK oraz Medalem 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa PCK za wieloletnią, aktywną działalność na rzecz rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Aktywizuje młodzież do pracy w wolontariacie na rzecz PCK, dzięki czemu szkolne koło PCK odnosi ogromne sukcesy: zajęcie przez szkołę I miejsca w okręgu, w kategorii: „Największa ilość oddanej krwi” oraz III miejsca w okręgu, w kategorii: „Najlepsza promocja honorowego krwiodawstwa”, organizacja Dnia Dawcy Szpiku wraz z cyklem szkoleń dla uczniów szkół i mieszkańców Łukowa. W ramach akcji: "Komórkomania" zostało zarejestrowanych już blisko 200 potencjalnych dawców, natomiast w turnieju: "Młoda krew ratuje życie" szkolne koło PCK zajęło III miejsce w Polsce.

 

14) Sławomir Żyłka

sms o treści MAGNESTV.14 na numer 7148

Uzasadnienie: Instruktor recytacji w Łukowskim Ośrodku Kultury, za niesłabnący zapał do pracy z młodzieżą w zakresie warsztatów recytatorskich, indywidualnych treningów poświęconych tajnikom używania środków artystycznych, za sukcesy jego podopiecznych w konkursach powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich.

 

15) Karol Ponikowski

sms o treści MAGNESTV.15 na numer 7148

Uzasadnienie: Współautor książki: „Ocalić od zapomnienia. Śladami ostatniej bitwy kampanii polskiej 1939 r.”, za całokształt pracy w Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej, za poświęcenie i zaangażowanie w rozwój muzeum.

 

16) Stephen Nunn

sms o treści MAGNESTV.16 na numer 7148

Uzasadnienie: Pełen pasji i poczucia humoru Anglik, który uczy mieszkańców Powiatu Łukowskiego języka angielskiego.

 

17) Marcin Rychta

sms o treści MAGNESTV.17 na numer 7148

Uzasadnienie: Fundator i Prezes Fundacji Cegiełkowo - Pasja i Pomoc, za niespotykaną pasję w działalności charytatywnej i popularyzację dobroczynności.

 

18) Andrzej Skrzyński

sms o treści MAGNESTV.18 na numer 7148

Uzasadnienie: Łukowski kardiolog, internista, prawdziwy lekarz z powołania, który z sercem podchodzi do każdego pacjenta; w ramach bezpłatnych wizyt przyjmuje w przychodni pacjentów przez całe noce, wspaniały skromny człowiek, wybitny specjalista.

 

19) Paula Smyk-Kaczor

sms o treści MAGNESTV.19 na numer 7148

Uzasadnienie: Tworzy przepiękne dzieła sztuki. Każdy jej projekt i obraz zachwyca. Jest bardzo kreatywną osobą, wszechstronnie uzdolnioną o wielkim sercu i przy tym bardzo skromną. Zawsze angażuje się w pomoc innym, uczestniczy w wielu akcjach charytatywnych na terenie miasta Łuków, nigdy nikomu nie odmawia pomocy.

 

20) Aneta Krasuska

sms o treści MAGNESTV.20 na numer 7148

Uzasadnienie: Stworzyła dwie placówki terapeutyczne dla dzieci, w tym przedszkole

"Dzwoneczek" w Łazach. Zdobyła 1 miejsce w plebiscycie Tygodnika Lubelskiego

na najlepsze przedszkole powiatu łukowskiego. Swoje życie poświęca chorym dzieciom.

 

21) Jolanta Goławska

sms o treści MAGNESTV.21 na numer 7148

Uzasadnienie: Anestezjolog, koordynator transplantacyjny. Mimo przeciwności, doprowadziła do pobrania narządów w łukowskim szpitalu. Organizuje szkolenia i konferencje z zakresu transplantologii.

 

22) Jarosław Ptaszek

sms o treści MAGNESTV.22 na numer 7148

Uzasadnienie: Człowiek o wielkim sercu, właściciel firmy JMP Flowers, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Stężycy. Zawsze wspomaga nowe inwestycje w regionie z własnych środków finansowych. Przyczynił się do wybudowania Orlika przy szkole w Stężycy, wspomógł odbudowanie stadionu w Stężycy, na który Rodzina Państwa Ptaszków przekazała ponad 40% wkładu finansowego i zorganizowała prace społeczne, pozostałe środki finansowe Pan Jarosław uzyskał z dotacji, która zapewniła około 33% środków potrzebnych do powstania stadionu, ocenionego jako najlepszy w województwie. Kolejną spektakularną inwestycją jest kompleks wypoczynkowo-rekreacyjny: Wyspa Wisła, na jej powstanie Pan Jarosław podarował kolejne miliony złotych. To największy projekt współfinansowany ze środków unijnych przez organizację pożytku publicznego, jak i fenomen społeczny na skalę ogólnopolską.

II. INSTYTUCJA

 

23) Kreatywne Kobiety

sms o treści MAGNESTV.23 na numer 7148

Uzasadnienie: Poprzez swoją działalność bezinteresownie pomagają ludziom organizując w Łukowie rodzinny piknik propagujący zasady bezpieczeństwa w życiu codziennym: "Kreatywni bezpieczni" oraz "Targi Zdrowia i Urody", podczas których regionalni wystawcy mogli bezpłatnie zaprezentować swoje wyroby i usługi. Swoim zachowaniem dają przykład do naśladowania.  

 

24) OSP Turze Rogi

sms o treści MAGNESTV.24 na numer 7148

Uzasadnienie: W ramach projektu "Profesjonalni - Bezpieczni" strażacy zorganizowali kursy kwalifikowanej pierwszej pomocy dla członków OSP z terenu gminy Łuków, zakupili defibrylatory oraz szkoleniowego fantoma. Pozyskali fundusze na zakup nowego auta dla swojej jednostki, flag narodowych, które przekazali mieszkańcom Turzych Rogów, pozyskali także fundusze na szkolenie z pierwszej pomocy dla druhów swojej jednostki oraz jednostek z gminy Łuków. OSP współorganizuje Drogę Krzyżową i Orszak Trzech Króli w Łukowie, współpracuje ze szkołą w Turzych Rogach z okazji Dni Dziecka oraz z Kreatywnymi Kobietam przy organizowaniu charytatywnych wydarzeń dla lokalnej społeczności.

 

25) Stowarzyszenie Nasze Dziedzictwo

sms o treści MAGNESTV.25 na numer 7148

Uzasadnienie: Organizuje coroczną zbiórkę pieniędzy na renowację nagrobków, na cmentarzu św. Rocha w Łukowie.

 

26) Łuków Historia

sms o treści MAGNESTV.26 na numer 7148

Uzasadnienie: Serwis internetowy poświęcony historii Miasta Łuków, na łamach którego publikowane są unikalne fotografie oraz informacje poświęcone historii Łukowa i okolic.

 

27) Klub Honorowych Dawców Krwi "Ostoja" w Łukowie

sms o treści MAGNESTV.27 na numer 7148

Uzasadnienie: Propagowanie honorowego krwiodawstwa, jednoczenie wszystkich Krwiodawców, którzy chcą działać na rzecz promowania szlachetnej idei: "Jedna kropla krwi ratuje życie"

 

28) Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łukowie

sms o treści MAGNESTV.28 na numer 7148

Uzasadnienie: Aktywizacja osób kończących pracę zawodową poprzez różnorodne formy aktywności fizycznej, intelektualnej i artystycznej.

 

29) Stowarzyszenie Przedsiębiorców Ziemi Łukowskiej

sms o treści MAGNESTV.29 na numer 7148

Uzasadnienie: Stowarzyszenie czynnie wspiera rozwój gospodarczy Regionu Łukowskiego oraz propaguje poczucie solidarności zawodowej przedsiębiorców.

 

30) Rowerowy Łuków

sms o treści MAGNESTV.30 na numer 7148

Uzasadnienie: Aktywizacja i jednoczenie Łukowian, kochających rowerowe wycieczki, przyrodę i pomoc potrzebującym.

 

31) Stowarzyszenie Przystań-Wisła-Dęblin

sms o treści MAGNESTV.31 na numer 7148

Uzasadnienie: Misją stowarzyszenia jest odbudowa przystani przy Miejskim Domu Kultury w Dęblinie, przywrócenie jej dawnej świetności. W tym celu został powołany Komitet Społeczny, który zajmuje się pracami przy odbudowie oraz prowadzi zbiórkę publiczną, aby pozyskać fundusze na ten cel. Zebrane środki posłużą na odbudowę zniszczonego nabrzeża, odsłonięcie przysypanych schodów, odtworzenie stanowisk cumowniczych oraz oznakowanie szlaku wodnego.

 

32) Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej imienia ks. gen. Stanisława Brzóski w Łukowie

sms o treści MAGNESTV.32 na numer 7148

Uzasadnienie: Muzeum posiada oryginalne zbiory, które są cenne szczególnie dla pasjonatów, grup rekonstrukcji historycznej, harcerstwa oraz wszystkich ludzi, którzy kochają historię..

 

33) Stowarzyszenie Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej - LGD

sms o treści MAGNESTV.33 na numer 7148

Uzasadnienie: Stowarzyszenie wspiera rozwój obszarów wiejskich poprzez udzielanie pomocy finansowej m.in. na rozwój przedsiębiorczości, infrastruktury kulturalnej, rekreacyjnej i wypoczynkowej. LGD prowadzi projekty mające na celu zatrudnienie młodych ludzi, młode matki powracające na rynek pracy, absolwentów bez doświadczenia zawodowego, osób powyżej 50 roku życia. Z dotychczasowego podziału środków finansowych przez LGD, w ramach realizacji LSR, powstanie w sumie +26 nowych miejsc pracy w powiecie ryckim. Zostały również zrealizowane projekty z zakresu ochrony dziedzictwa kulturowego, wykorzystujące zasoby historyczne i przyrodnicze. Stowarzyszenie zrealizowało ponad 480 projektów.

 

34) Towarzystwo Przyrodniczo - Historyczne ORLIK

sms o treści MAGNESTV.34 na numer 7148

Uzasadnienie: Łukowskie towarzystwo szerzące wiedzę o przyrodzie, historii i kulturze Ziemi Łukowskiej, organizujące przedsięwzięcia, które wzmacniają lokalną tożsamość.

 

35) Biegusiem.pl

sms o treści MAGNESTV.35 na numer 7148

Uzasadnienie: Grupa biegowa, zrzeszająca w powiecie ryckim pasjonatów aktywnego wypoczynku, zarówno amatorów, jak i osoby startujące wyczynowo w zawodach. Organizuje szereg zawodów w biegach przełajowych, triathlonie, aquathlonie, sztafecie, a także pielgrzymki biegowe, memoriał ś.p. Artura Osypiuka i akcje charytatywne.

 

36) Stowarzyszenie "Jesteśmy Sobie Potrzebni"

sms o treści MAGNESTV.36 na numer 7148

Uzasadnienie: Stowarzyszenie działające w Łukowie, realizuje działania zmierzające do wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, integrowania ich ze środowiskiem lokalnym oraz pomaga rodzicom w pokonywaniu codziennych trudności.

 

37) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Łukowie

sms o treści MAGNESTV.37 na numer 7148

Uzasadnienie: Szkoła z wieloletnimi tradycjami o wysokim poziomie nauczania. Uczniowie szkoły muzycznej odnoszą spektakularne sukcesy, zdobywając czołowe miejsca w konkursach na szczeblu ogólnopolskim oraz międzynarodowym, organizowane są również koncerty na rzecz środowiska lokalnego, na których występują uczniowie szkoły oraz artyści polscy i zagraniczni.

 

38) Alternatywa dla Łukowa

sms o treści MAGNESTV.38 na numer 7148

Uzasadnienie: Stowarzyszenie osób zaangażowanych w działania na rzecz miasta. Każda z osób reprezentujących tę grupę jest otwarta, pomocna i pełna pasji. Stowarzyszenie organizuje szereg cyklicznych inicjatyw społecznych, edukacyjnych oraz sportowych.

 

39) OSP Adamów

sms o treści MAGNESTV.39 na numer 7148

Uzasadnienie: Ochotnicza Straż Pożarna z długimi tradycjami, we wrześniu 2018 roku obchodziła 100-lecie swojego istnienia. Strażacy aktywnie uczestniczą w życiu społecznym poprzez liczne działania takie jak zabezpieczanie imprez sportowych, imprez organizowanych przez samorząd oraz zabezpieczanie i obsługa uroczystości kościelnych. Jednostka została odznaczona Złotym Znakiem Związku

OSP RP za wieloletnią, ofiarną działalność w ochronie przeciwpożarowej, dla dobra społeczeństwa i Rzeczypospolitej Polskiej.

III. WYDARZENIE

 

40) Kreatywni Bezpieczni - piknik rodzinny w Łukowie

sms o treści MAGNESTV.40 na numer 7148

Organizator: Kreatywne Kobiety

Uzasadnienie: Bezpłatny rodzinny piknik, propagujący bezpieczeństwo, miał na celu uświadomienie okolicznym mieszkańcom jak ważne jest bezpieczne przewożenie dzieci w fotelikach, używanie kamizelek odblaskowych czy bezpieczne korzystanie z Internetu. Goście mogli skorzystać z bezpłatnych symulatorów zderzenia i dachowania samochodu, alko-gogli, symulatora jazdy na motorze oraz mogli obejrzeć pokaz wybuchu poduszki powietrznej. Można było także uczestniczyć w udzielaniu pierwszej pomocy, obejrzeć sprzęt strażacki, a także pokaz psów i ich tresury. Dodatkowo na imprezie wystąpiły przedszkolaki, które zaprezentowały występy poświęcone bezpieczeństwu, starsze dzieci brały udział w konkursie na pojazd wykonany sposobem ekologicznym.

 

41) Rodzinne Targi Zdrowia i Urody w Łukowie

sms o treści MAGNESTV.41 na numer 7148

Organizator: Kreatywne Kobiety

Uzasadnienie: Targi zorganizowane dla lokalnej społeczności, podczas których regionalni wystawcy mogli bezpłatnie zaprezentować swoje wyroby i usługi.

 

42) Zbiórka pieniędzy na automatyczny defibrylator AED

sms o treści MAGNESTV.42 na numer 7148

Organizator: Biegusiem.pl

Uzasadnienie: Zbiórka pieniędzy na zakup automatycznego defibrylatora AED i przekazanie go do Powiatowej Komendy Policji w Rykach. Urządzenie automatycznie instruuje i prowadzi ratownika przez cały algorytm reanimacji, nawet wówczas gdy nie występuje konieczność defibrylacji.

 

43) Otwarcie zmodernizowanego kompleksu Zalewu Zimna Woda

sms o treści MAGNESTV.43 na numer 7148

Organizator: Miasto Łuków

Uzasadnienie: Pierwsze etapy rewitalizacji obejmowały m.in: przebudowę zbiornika wodnego o powierzchni 16 ha, wykonanie punktów widokowych oraz tarasów słonecznych, wykonanie ścieżki pieszo - rowerowej wraz z ciągiem trawiastym o długości ponad 2 km na koronie grobli zalewu, wykonanie drewnianego pomostu rekreacyjnego o pow. 400 m2, konstrukcji dla 2 pomostów wędkarskich z dostępem dla osób niepełnosprawnych oraz żelbetonowych fundamentów pod liny naciągowe wyciągu narciarskiego.

 

44) Budowa Bulwaru nad Krzną

sms o treści MAGNESTV.44 na numer 7148

Organizator: Miasto Łuków

Uzasadnienie: Inwestycja obejmowała m.in.: wykonanie przystani dla kajaków, chodnika z kostki brukowej betonowej kolorowej (szerokość 1,5 m), wykonanie ścieżki rowerowej z betonu asfaltowego (szerokość 2 m), nawierzchni trawiastej (szerokość 1,5 m), ustawienie ławek parkowych, stojaków na rowery, ławek solarnych z routerem wi-fi i Internetem LTE bez limitu wraz z ładowarką indukcyjną.

 

45) Zjazd Absolwentów z okazji 100-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowiey (1918- 2018)

sms o treści MAGNESTV.45 na numer 7148

Organizator: I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie

Uzasadnienie: Świetnie zorganizowane wydarzenie, które objęło akademię i występy

uczniów LO, wydanie albumu poświęconego historii szkoły oraz okolicznościowego medalu,

odsłonięcie kamiennego pomnika z pamiątkową tablicą. Po części oficjalnej odbył się bal absolwentów W Zjeździe Absolwentów wzięło udział aż 850 osób, a w balu 500 osób.

 

46) Jarmark geologiczny

sms o treści MAGNESTV.46 na numer 7148

Organizator: Gmina Łuków

Uzasadnienie: Międzynarodowa konferencja naukowa powiązana z jarmarkiem geologicznym, w oparciu o osobliwości przyrody nieożywionej tj. amonity. Wydarzenie geoedukacyjne, otwarte dla wszystkich zainteresowanych. W jego ramach odbył się event geocachingowy, prelekcje na tematy geologiczne i na temat geocachingu, wystawy skał i minerałów, ekspozycje prezentujące świat wymarłych organizmów, pokaz mody ekologicznej z wykorzystaniem motywu amonitów, warsztaty, których tematem był amonit, konkursy, gry, zabawy oraz mini wykopaliska paleontologiczne. Imprezie towarzyszyły stoiska wystawione przez instytucje, organizacje i firmy.

 

47) Zlot Chorągwi Lubelskiej w Łukowie: "Mamy Moc"

sms o treści MAGNESTV.47 na numer 7148

Organizator: Hufiec ZHP Łuków

Uzasadnienie: Ponad czterystu harcerzy w dn. 21 – 23 września 2018 r. spotkało się w Łukowie, gdzie został zorganizowany Zlot Chorągwi Lubelskiej ZHP „Mamy Moc”. Zlot był częścią ogólnopolskiego przedsięwzięcia, które odbywało się w całym kraju. Jego celem było ukazanie działalności harcerek i harcerzy. Do Łukowa przyjechało 40 reprezentacji harcerskich środowisk z województwa Lubelskiego. Druhny i druhowie w ten sposób uczcili setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę i setną rocznicę powstania Związku Harcerstwa Polskiego.

Z tej okazji w amfiteatrze, w parku miejskim wystąpił Michał Pastuszak z Dęblina oraz gwiazda wieczoru, zespół "Wszyscy Byliśmy Harcerzami". W sobotę na trasach gry zuchowej, harcerskiej, starszoharcerskiej i wędrowniczej, uczestnicy wykonywali różnorodne zadania, które nawiązywały do komiksu „Tytus, Romek i A’Tomek”. Autorem publikacji jest związany z Łukowem Henryk Jerzy Chmielewski, popularny Papcio Chmiel. Zlot zakończył uroczysty apel na boisku Szkoły Podstawowej nr 3.

 

48) 100-lecie OSP w Adamowie

sms o treści MAGNESTV.48 na numer 7148

Organizator: OSP Adamów

Uzasadnienie: W sobotę 1 września 2018 r. w Adamowie strażacy obchodzili jubileusz 100-lecia istnienia OSP. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Adamowie, po której uczestnicy uroczystości przemaszerowali na plac przy urzędzie gminy. Tam rozpoczęła się oficjalna część spotkania, podczas której jednostka odznaczona została Złotym Znakiem Związku OSP RP za wieloletnią, ofiarną działalność w ochronie przeciwpożarowej, dla dobra społeczeństwa i Rzeczypospolitej Polskiej. Zasłużonym druhom wręczono medale i odznaczenia, poświęcony został nowy samochód oraz rzeźba św. Floriana. Przygotowano również występy występy wokalne i wystawą poświęconą 100-leciu istnienia straży pożarnej w Adamowie. Obecni na uroczystości parlamentarzyści i Marszałek Województwa Lubelskiego dokonali okolicznościowego wpisu w Kronice OSP.

 

49) Charytatywne kalendarze z łukowskimi Policjantami

sms o treści MAGNESTV.49 na numer 7148

Organizator: Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Łukowie

Uzasadnienie: Kalendarz na rok 2019 wydano w 150 egzemplarzach, na zdjęciach pozują Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. Dochód ze sprzedaży przeznaczono na wsparcie oddziału dziecięcego w łukowskim szpitalu. Kalendarz został wyprodukowany dzięki Gminie Trzebieszów i Niezależnemu Samorządnemu Związkowi Zawodowemu Policjantów.

 

50) Półkolonie dla dzieci

sms o treści MAGNESTV.50 na numer 7148

Organizator: Towarzystwo Sportowe Aves - Stoczek Łukowski

Uzasadnienie: Społecznicy z Aves zorganizowali bezpłatne półkolonie, w których wzięły udział dzieci ze Stoczka Łukowskiego. Dzieci miały zapewniony transport, wyżywienie, wiele atrakcji, zabaw i rozmaitych wycieczek.

 

51) „Imieniny Bożeny” w Łukowie

sms o treści MAGNESTV.51 na numer 7148

Organizator: Łukowski Ośrodek Kultury oraz Towarzystwo Fruwającej Muchy.

Uzasadnienie: 13 Marca 2018 roku mieszkańcy Łukowa już po raz kolejny świętowali „Imieniny Bożeny”. Głównym celem tego wydarzenia jest uczczenie pamięci, pochodzącej z Łukowa, aktorki Bożeny Kurowskiej.

 

52) Gala Przedsiębiorców Powiatu Ryckiego

sms o treści MAGNESTV.52 na numer 7148

Uzasadnienie: Celem Gali Przedsiębiorców Powiatu Ryckiego jest docenienie firm mających wkład w rozwój regionalnej społeczności oraz budowanie dobrych, wzajemnych relacji, jak również województwa lubelskiego. Kolejną ideą jest przekazywanie przedsiębiorcom dobrych praktyk, dzięki którym przedsiębiorczość w regionie będzie się rozwijała i będzie budowany dobry klimat do powstawania nowych działalności i rozwoju istniejących firm.

 

53) Uratowanie płyty z pomnika z roku 1960, związanego z wyzwoleniem miasta Łuków, przed wywiezieniem jej Rosji

sms o treści MAGNESTV.53 na numer 7148

Organizator: Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej imienia ks. gen. Stanisława Brzóski w Łukowie

Uzasadnienie: Pozyskanie nowego obiektu historycznego przez Muzeum Oręża I Techniki Użytkowej. Jest to element Łukowskiego Pomnika oddanego w 1960 r., który jest związany z historią wojenną Łukowa i jej orężem oraz martyrologią.

 

54) 90-lecie Liceum w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Dęblinie

sms o treści MAGNESTV.54 na numer 7148

Uzasadnienie: Uroczystość zainaugurował absolwent dęblińskiego ogólniaka, aktor teatralny i filmowy, profesor Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej - pan Stanisław Górka, który wystąpił z sentymentalnym recitalem. Na pamiątkę miłego spotkania dyrektorzy, pracownicy, przedstawiciele dęblińskich instytucji, przyjaciele, sponsorzy oraz absolwenci otrzymali okolicznościowe medaliony. Goście obejrzeli również prezentację multimedialną poświęconą temu, jak się zmieniała szkoła na przestrzeni lat. Potem uczniowie zaprezentowali montaż poetycko – muzyczny. Uroczystość zakończyła się hucznym balem do białego rana.

 

55) Pozyskanie cennych rękopisów i pamiątek osobistych po Henryku Sienkiewiczu i jego żonie Marii z Babskich Sienkiewiczowa

sms o treści MAGNESTV.55 na numer 7148

Organizator: Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej

Uzasadnienie: Muzeum pozyskało cenne pamiątki po Henryku Sienkiewiczu: 25 rękopisów "Listy z Afryki", 5 kart rękopisu "Potopu", szwajcarską kolekcję wielu przedmiotów osobistych należących do pisarza i jego żony.

 

56) Otwarcie sali widowiskowej przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Starych Kobiałkach

sms o treści MAGNESTV.56 na numer 7148

Organizator: Gminna Biblioteka Publiczna w Starych Kobiałkach

Uzasadnienie: Dzięki sali widowiskowej mieszkańcy gminy i miasta Stoczek Łukowski mają dostęp do kultury w najszerszym wymiarze, dzięki zapewnieniu idealnych warunków na występy przyjeżdżają topowi artyści z wielu dziedzin.

 

57) Widowisko historyczne: „Nocna Bitwa o Wolę Gułowską”.

sms o treści MAGNESTV.57 na numer 7148

Organizator: Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej, Gmina Adamów, Federacja Kawalerii Ochotniczej, 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana, Towarzystwo Przyjaciół Woli Gułowskiej.

Uzasadnienie: Wydarzenie było kulminacyjnym i najbardziej widowiskowym punktem programu obchodów 79 Rocznicy Ostatniej Bitwy Kampanii Polskiej 1939 roku o charakterze rekonstrukcji historycznej. Wyjątkowość imprezy osiągnięto dzięki nocnej porze realizacji (rzadkość w tego typu przedsięwzięciach), co uwydatniło efekty pirotechniczne oraz wzmocniło efekt płonącej wioski (scenografia). Użycie licznych środków technicznych: czołg, transportery opancerzone, motocykle, armatka przeciwpancerna oraz udział kawalerii i ludności cywilnej nadało widowisku rzadkiego rozmachu. Kompletności przedsięwzięcia dopełnił wyjątkowy komentarz oraz poruszający podkład muzyczny.

 

58) Złoty Kur Ziemi Łukowskiej

sms o treści MAGNESTV.58 na numer 7148

Organizator: GOK Łuków

Uzasadnienie: Złoty Kur Ziemi Łukowskiej 2018” to IV Międzypowiatowy Jarmark Zespołów Folklorystycznych, podczas którego zaprezentowały się zespoły ludowe z różnych

gmin powiatu łukowskiego. Nie zabrakło także występów dziecięcych zespołów ludowych. Co więcej, gospodynie wydarzenia zespół "Jagódki" ze Żdżar, świętowały 10-lecie.

 

59) Łukowski Bieg Charytatywny "Mikołaje Wieczorową Porą"

sms o treści MAGNESTV.59 na numer 7148

Organizator: Fundacja Cegiełkowo - Pasja i Pomoc

Uzasadnienie: "Mikołaje Wieczorową Porą" już po raz szósty proponują mieszkańcom z regionu Łukowa wspólną zabawę: bieg Mikołajów po łukowskim parku oraz wiele atrakcji, które ocieplają ten zimowy dzień. W tym roku celem Fundacji jest zebranie środków na powrót do zdrowia Dominiki - podopiecznej Fundacji Cegiełkowo Pasja i Pomoc, która od kilku miesięcy może odetchnąć z ulgą dzięki nowemu płucu.

 

60) Zaślubiny z Wisłą w Dęblinie

sms o treści MAGNESTV.60 na numer 7148

Organizator: Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Uzasadnienie: Zaślubiny z Wisłą - ten symboliczny akt nawiązuje do historycznych zaślubin Polski z Bałtykiem w 1920 roku w Pucku i 1945 roku w Kołobrzegu. Drugie ślubowanie Wiśle w Dęblinie było kulminacyjnym punktem programu Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku przebiegało pod hasłem „Niepodległa dla wszystkich”. Wydarzenie, które miało miejsce 15 września nawiązywało do jubileuszowego roku Stulecia Ligi Morskiej i Rzecznej. Celem wydarzenia było uruchomienie lokalnej energii i działań na wielu poziomach, integracja mieszkańców i uświadomienie roli rzeki w tworzeniu cyklicznych działań i produktów turystycznych, kulturalnych i społecznych, o charakterze lokalnym jak również w skali ogólnokrajowej.

 

61) Bezpieczny Peleton 2018

sms o treści MAGNESTV.61 na numer 7148

Organizator: Miasto Łuków

Uzasadnienie: W dniu 22 września 2018 r. w ramach Tygodnia Zrównoważonego Transportu odbył się Europejski Dzień bez Samochodu. W Bezpiecznym Peletonie udział wzięło 272 osoby. Organizatorzy nagrodzili najmłodszych i najstarszych uczestników. Wśród zarejestrowanych uczestników rozlosowano gadżety rowerowe oraz nagrodę główną: ROWER, ufundowany przez ABC Rowery. W trakcie imprezy w rowerowym pokazie akrobatycznym wystąpił Piotr Bielak.

 

62) Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej Nr 5 w Łukowie

sms o treści MAGNESTV.62 na numer 7148

Organizator: Miasto Łuków

Uzasadnienie: Celem Projektu jest poprawa efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 w Łukowie. W ramach realizacji Projektu zaplanowano m.in.: docieplenie ścian, stropów, stropodachów oraz ścian fundamentowych, częściową wymianę stolarki okiennej, częściową wymianę stolarki drzwiowej, wymianę grzejników c.o. wraz z termoizolacją instalacji c.o., wykonanie żaluzji zewnętrznych fasadowych sali gimnastycznej, wykonanie pochylni dla osób niepełnosprawnych oraz przebudowy schodów i podestów, przebudowę wewnętrznej instalacji elektrycznej i oświetleniowej wraz z wymianą opraw oświetleniowych na energooszczędne, budowę instalacji fotowoltaicznej o mocy do 40 kWp, system monitorowania i zarządzania energią. Całkowita wartość Projektu: 4 988 750,53 PLN. Kwota dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 2 987 856,28 PLN co stanowi 85% kwoty całkowitych wydatków kwalifikowalnych Projektu.

 

63) Powitanie lata nad łukowskim zalewem

sms o treści MAGNESTV.63 na numer 7148

Organizator: Miasto Łuków

Uzasadnienie: W niedzielę, 1 lipca 2018 r. miała miejsce inauguracja obiektu Zalew Zimna Woda po pierwszych etapach rewitalizacji. Oficjalnemu otwarciu plaży i kąpieliska towarzyszyły koncerty na ustawionej nad brzegiem zalewu scenie. Gwiazdą imprezy był Zenon Martyniuk.

IV. SPORT

 

64) VII 24-godzinna Charytatywna Sztafeta Andrzejkowa

sms o treści MAGNESTV.64 na numer 7148

Organizator: Biegusiem.pl

Uzasadnienie: Podczas sztafety organizatorzy zebrali aż 6640 zł dla podopiecznych Szlachetnej Paczki. Startujące 182 osoby łącznie na wszystkich zmianach pokonały aż 1562,9km.

 

65) Piotr Wetoszka

sms o treści MAGNESTV.65 na numer 7148

Uzasadnienie: Zawodnik i instruktor Nordic Walking, propagator aktywności fizycznej. W 2018 roku zdobył złoty medal Mistrzostw świata w półmaratonie, dwa srebrne medale w mistrzostwach Europy na 10 i 21 km, złoto w sztafecie oraz brąz w kategorii indywidualnej podczas Mistrzostw Polski. Zdobył pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy Nordic Walking w kat. wiekowej na dystansie 5 i 10 km. Prowadzi zajęcia w ramach projektu MSiT i Polskiej Federacji NW "Nordic Walking na receptę". Uczestniczył w posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. propagowania w społeczeństwie prozdrowotnej aktywności fizycznej jaką jest Nordic Walking.

 

66) Jata Race - Bieg OCR przełajowo-przeszkodowy

sms o treści MAGNESTV.66 na numer 7148

Organizator: CrossFit Łuków, Mateusz Kowalewski

Uzasadnienie: Unikalny Bieg OCR przełajowo-przeszkodowy na dystansie 7 kilometrów. Na zawodników czekały różnorodne przeszkody takie jak: opony, liny, zasieki, błoto i woda. Zawodnicy wystartowali w dwóch kategoriach OPEN: Kobiety i Mężczyźni. Najlepsi uzyskali atrakcyjne nagrody, a bieg zakończył się integracyjnym "after party".

 

67) Zawody w Trójboju Siłowym w Łukowie

sms o treści MAGNESTV.67 na numer 7148

Organizator: Federacja XPC

Uzasadnienie: Zawody po raz pierwszy zorganizowane w Łukowie. Były to eliminacje krajowe do największej na świecie imprezy sportów siłowych i sylwetkowych: "Arnold Classic".

 

68) 50-lecie łukowskich zapasów

sms o treści MAGNESTV.68 na numer 7148

Organizator: Komitet Organizacyjny Byłych Zapaśników

Uzasadnienie: Z okazji jubileuszu zorganizowano uroczystą akademię, przedstawiono historię sekcji zapaśniczej, zaprezentowano również książkę wydaną z okazji jubileuszu: „50 lat łukowskich zapasów”. Złotą odznakę PZZ otrzymali: Władysław Świętochowski i Jarosław Siuj, srebrne odznaczenia powędrowały do: Władysława Radzikowskiego, Ryszarda Wałachowskiego, Grzegorza Rychty, Janusza Lisiewskiego, Grzegorza Wałachowskiego i Marka Wałachowskiego. Brązowe medale otrzymali: Artur Baranowski, Paweł Bielecki, Marta Chruściel, Tomasz Jaroszkiewicz, Cezary Pasik, Andrzej Skwarek i Konrad Świętochowski. Uhonorowano również przedstawicieli samorządów i instytucji, którzy na przełomie tych kilkudziesięciu lat wspierali rozwój zapasów na Ziemi Łukowskiej. Odbył się także zapaśniczy Memoriał Grzegorza Miszty i Edyty Smolińskiej, jubileusz zapasów zakończyła uroczysta kolacja.

 

69) XIX Wojewódzkie Igrzyska Ludowych Zespołów Sportowych w Krzywdzie

sms o treści MAGNESTV.69 na numer 7148

Organizator: Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Lublinie. Współorganizatorzy: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Starostwo Powiatowe w Łukowie, Gmina Krzywda, WORD Biała Podlaska oraz OSP Krzywda

Uzasadnienie: Do sportowej rywalizacji przystąpiło ponad 1200 osób z 15 powiatów województwa lubelskiego. Na Igrzyskach w Krzywdzie rozegrano konkurencje drużynowe i indywidualne takie jak: piłka nożna, piłka siatkowa kobiet i mężczyzn, koszykówka, czwórbój władz samorządowych, trójbój kobiet, konkurs siłacza, rzut lotką do tarczy i zawody sportowo – pożarnicze młodzieżowych drużyn OSP.

 

70) V piknik integracyjny w Anielinie: “Razem Raźniej”

sms o treści MAGNESTV.70 na numer 7148

Organizator: Środowiskowy Dom Samopomocy w Anielinie

Uzasadnienie: Już po raz piąty w Anielinie odbył się piknik: "Razem Raźniej", który ma na celu integrację osób niepełnosprawnych. W tym roku tematem przewodnim było pokazanie pozytywnych aspektów zabawy bez alkoholu.

 

71)  III Międzynarodowe Wyścigi Wózków w Łukowie

sms o treści MAGNESTV.71 na numer 7148

Organizator: Sylwia Mateńko-Woch

Uzasadnienie: Celem wydarzenia jest zachęcenie oraz aktywizowanie rodziców wraz z dziećmi do ruchu. Uświadomienie, że dziecko nie jest przeszkodą w prowadzeniu aktywnego trybu życia na świeżym powietrzu. Zadaniem startujących Mam i Tatusiów było jak najszybsze przejście trasy obliczonej na 100 kroków. Przed wyścigiem odbyła się rozgrzewka, a tuż przed rozdaniem nagród – taniec z wózkami. Wszystkie rodziny otrzymały upominki, a zwycięzcy nagrody i puchary.

 

72) Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza

sms o treści MAGNESTV.72 na numer 7148

Organizator: Rowerowy Łuków

Uzasadnienie: Aż 200 kolarzy wystartowało w Biegu Kolarskim o Puchar Henryka Sienkiewicza. Wydarzenie było wyjątkowe ze względu na fakt, że od około 80 lat na Ziemi Łukowskiej nie było podobnego wyścigu. Start i meta wyścigu znajdowały się przy Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Trasa wiodła drogami gminy Krzywda. Jednodniowy wyścig szosowy dla mniej i bardziej zaawansowanych amatorów obejmował dystans na 46 km i 92 km.

 

73) Zawody Sportowo – Pożarnicze OSP w Gminie Trzebieszów

sms o treści MAGNESTV.73 na numer 7148

Organizator: Gmin Trzebieszów, OSP Szaniawy-Poniaty, Państwowa Powiatowa Straż Pożarna w Łukowie, OSP Karwów.

Uzasadnienie: Zawody sportowo-pożarnicze są nieodłącznym elementem strażackiego kalendarza każdej OSP. 29 kwietnia po raz kolejny zmierzyło się 10 drużyn z całej gminy. Rywalizacja odbywała się w biegu pożarniczym sztafetowym z przeszkodami oraz z ćwiczenia bojowego.

 

74) Rock & Volleyball - Międzynarodowy turniej piłki siatkowej

sms o treści MAGNESTV.74 na numer 7148

Organizator: Towarzystwo Sportowe Aves, Stoczek Łukowski

Uzasadnienie: Ponad 400 siatkarzy i siatkarek wzięło udział w corocznym Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej „Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara”. Mecze były rozgrywane w Stoczku Łukowskim, Starych Kobiałkach, Starej Prawdzie, Kisielsku i Borowiu. Wydarzeniom i emocjom sportowym towarzyszyły występy sceniczne.

 

75) Festiwal Sportu i Zdrowia

sms o treści MAGNESTV.75 na numer 7148

Organizator: Zenon Pawlikowski

Uzasadnienie: Podczas Festiwalu Sportu i Zdrowia rozegrano XI Turniej Pierwszego Kroku Kickboxingu. Do głównych atrakcji towarzyszących turniejowi należą: pokazowe walki kickboxing oraz pojedynek pięściarski; stanowisko malowania twarzy; stanowisko zdrowej żywności, stanowisko daktyloskopowania, pokaz technik interwencji, stanowisko nauczania podstawowych zabiegów ratujących życie, oraz rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Uzależnij się od sportu”

 

76) Wiślany Spływ Kajakowy

sms o treści MAGNESTV.76 na numer 7148

Organizator: Stowarzyszenie Przystań-Wisła-Dęblin

Uzasadnienie: Wiślany Spływ Kajakowy w towarzystwie Leszka Nieziemca i Łukasza Tkacza, którzy wpław przepłynęli Wisłę. Wydarzenie jest kontynuacją projektu pod nazwą: "Odyseja Wiślana".

 

77) Półmaraton Jata 21 Serc

sms o treści MAGNESTV.77 na numer 7148

Organizator: Fundacja Cegiełkowo Pasja i Pomoc

Uzasadnienie: Impreza stworzona dla biegaczy przez biegaczy, łącząca w sobie rywalizację sportową oraz ducha charytatywności. Jata 21 serc to pierwszy łukowski półmaraton którego trasa prowadzi przez Zalew Zimna Woda i wyjątkowe tereny Rezerwatu Jata. Pierwsza edycja zgromadziła ponad 100 zawodników z całej Polski i wyraźnie odcisnęła się na biegowej mapie Polski. 7 października Łuków dołączył do miast mogących poszczycić się organizacją pierwszego biegu długiego - 21097 m to dla większości z nas ogromne wyzwanie.

 

78) Piotr Świtaj na Mistrzostwach Polski w Zimowym Pływaniu, zakwalifikowanych do Pucharu Świata w Katowicach na dystansie 250 metrów - w styczniu 2018 w kąpielówkach

sms o treści MAGNESTV.77 na numer 7148

Uzasadnienie: Za propagowanie idei morsowania, jako sposobu na poprawę odporności, krążenia, a nawet samopoczucia i jesienno-zimowej chandry. Lodowate kąpiele działają odmładzająco, podnosząc siły witalne i poprawiają ogólną pracę organizmu.

 

79) Mikołajkowy charytatywny maraton fitness dla Amelki - podróż po pierwsze kroki

sms o treści MAGNESTV.79 na numer 7148

Organizator: Karolina Kuryła Trener Personalny, Katarzyna Sujka

Uzasadnienie: Dochód z imprezy został przeznaczony na leczenie nóżek trzyletniej Amelki. W programie oprócz ćwiczeń odbyła się loteria fantowa i licytacja. Zorganizowano również kącik zabaw dla najmłodszych.

 

80) Charytatywny maraton fitness na siłowni Siłownia Platinium Gym & Fitness Łuków

sms o treści MAGNESTV.80 na numer 7148

Organizator: Siłownia Platinium Gym & Fitness Łuków

Uzasadnienie: Siłownia Platinium Gym & Fitness Łuków zorganizowała zbiórkę prezentów dla dzieci z Domu Dziecka. Jedną z akcji był charytatywny maraton fitness organizowany 5 grudnia.

 

81) Potrenujemy?

sms o treści MAGNESTV.81 na numer 7148

Organizator: Potrenujemy? - grupa sportowa

Uzasadnienie: Grupa przyjaciół, którzy realizując swoje pasje, chcą pomagać. Jak na grupę z niewielkim stażem może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami w sporcie, jednak nie tylko na sporcie skupia swoją uwagę, działa również charytatywnie. Urządza zbiórki odzieży, słodyczy oraz innych rzeczy potrzebnych dzieciakom z Domu Dziecka w Przybysławicach. Nowo powstała grupa zbiera nakrętki na rzecz chorych dzieci mieszkających w gminie Ułęż. A także pomaga w organizacji biegów (m.in. "2 Bieg na Szpilkach" w Białej Podlaskiej, "Ni pięć, Ni dziesięć" w Sobieszynie, "Bieg dla Niepodległej" w Żyrzynie) przekazując nagrody na losowania oraz słodycze i wodę, którymi mogą cieszyć się biegacze w swoich pakietach startowych.

 

82) Żeńska drużyna siatkówki Unia Krzywda

sms o treści MAGNESTV.82 na numer 7148

Uzasadnienie: Drużyna powstała 7 lat temu, dzięki zaangażowaniu grupy dziewcząt i trenera Karola Całki. Początkowo chodziło o zabawę, natomiast dziś, żeńska drużyna siatkówki, reprezentuje Gminę Krzywda na szczeblu powiatowym oraz wojewódzkim, odnosi sukcesy w każdym możliwym turnieju organizowanym w województwie lubelskim. Główne zasługi: Amatorska liga siatkówki w Rykach - dwukrotne zajęcie I miejsca, w sezonie 2017/2018 - II miejsce; Turniej Niepodległości w Stoczku Łukowskim - od dwóch lat na I miejscu; Wojewódzkie LZSy - III miejsce w dwóch kategoriach; Międzynarodowy turniej Rock&Volleyball - III miejsce.

 

83) UKS Jagiellończyk Biała Podlaska

sms o treści MAGNESTV.83 na numer 7148

Uzasadnienie: Szczególne osiągnięcia sportowe dzieci i młodzieży w siatkówce halowej oraz plażowej na wielu mistrzostwach na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Awans zawodniczek do kadry wojewódzkiej.

V. ROZRYWKA

 

84) Koncert Zenona Martyniuka

sms o treści MAGNESTV.84 na numer 7148

Organizator: Miasto, ŁOK i OSiR

Uzasadnienie: W niedzielę 1 lipca w pobliżu zmodernizowanego obiektu Zimna Woda zorganizowany został koncert muzyki disco polo, a gwiazdą wieczoru był Zenon Martyniuk

 

85) "Dance with me KIDS" - taneczne show dla dzieci, podczas którego zostały zebrane pieniądze na leczenie Kamila, zmagającego się z nowotworem mózgu.

sms o treści MAGNESTV.85 na numer 7148

Organizator: Damian Trzpil, Anna Stolarczuk, Maria Kwitek, Cezary Kirczuk

Uzasadnienie: Pierwsza, dziecięca odsłona tanecznego show "Dance with me - zatańcz ze mną". W tym roku walkę o pieniądze na cel charytatywny oraz Kryształowe Kule podjęli również wybitni w swych dziedzinach juniorzy. Wśród dziewięciu par, na parkiecie tanecznego show swoje umiejętności zaprezentowali m.in. akrobatka, artyści teatralni, plastyczka, wirtuoz gitary elektrycznej, harcerz, wokalistka, prymus oraz piłkarz. Kwotę ponad 8 tys. zł wytańczyła jednak gwiazda The Voice Kids - Zuzia Janik oraz jej trener Piotr Nitychoruk. Juniorzy przekazali zebrane środki na leczenie Kamila Janika zmagającego się z nowotworem mózgu.

 

86) "Dance with me - zatańcz ze mną" - V edycja charytatywnego koncertu realizowanego w formie tanecznego show, zebrane pieniędze zostały przeznaczone na kosztowną diagnostykę 9 letniej Michaliny.

sms o treści MAGNESTV.86 na numer 7148

Organizator: Damian Trzpil, Anna Stolarczuk, Maria Kwitek, Cezary Kirczuk

Uzasadnienie: V edycja Koncertu Charytatywnego realizowanego w formie taneczne show. Motywem tegorocznej odsłony był "Powrót do przeszłości". Przedstawiciele różnorodnych środowisk pod okiem profesjonalnych tancerzy podjęli walkę o Kryształowe Kule oraz pieniądze na szczytny Cel Charytatywny a to wszystko by raz jeszcze udowodnić iż POMAGAĆ KAŻDY MOŻE! W tegorocznej edycji programu na parkiecie zaprezentowało się 9 par, wśród nich: spec. ds. sprzedaży, dziennikarka, trener piłki nożnej, raper, strażak, zawodnik MMA, satyryk oraz artystka teatru ulicznego. Okrągłą kwotę 8 tys. zł. wywalczyła jednak wschodząca gwiazda sceny muzycznej, wokalistka Natalia Marczuk oraz jej trener Dominik Moroz. Zebrane w dniu koncertu środki trafiły na kosztowną diagnostykę 9 letniej Michaliny Lubańskiej.

 

87) Rockoteka w Klubie Decybel

sms o treści MAGNESTV.87 na numer 7148

Organizator: Decybel

Uzasadnienie: 3 Marca w Klubie Decybel odbyła się Rockoteka . Na scenie zaprezentowały się zespoły takie jak : The Heavy Clouds, False Joy, Maszyna.

 

88) Wieczory Stand-Up w Decybelu, w Łukowie

sms o treści MAGNESTV.88 na numer 7148

Organizator: Decybel

Uzasadnienie: Na scenie pojawili się reprezentanci Stand-up Polska - Cezary Jurkiewicz oraz Wojtek Fiedorczuk, którzy rozśmieszyli nie jednego łukowiaka do łez.

 

89) Jesienny Pokaz Mody

sms o treści MAGNESTV.89 na numer 7148

Organizator: ŁOK

Uzasadnienie: Na wybiegu można było zobaczyć kreacje przygotowane przez lokalne firmy z branży odzieżowej oraz zajmujące się sprzedażą biżuterii, ekskluzywnych okularów i butów. W pokazie mody zaprezentowali się również uczniowie, którzy brali udział w Ekologicznym Pokazie Mody, który odbywał się również podczas Jarmarku Geologicznego.

Jesienny Pokaz Mody uświetnił koncert wokalistów z Fabryki Piosenki „Królowa jest tylko jedna”. Oprawę muzyczną imprezy zapewnili DJ Czaro i Zespół Łuk-Band

 

90) Koncert: „Piosenka Ci nie da zapomnieć”

sms o treści MAGNESTV.90 na numer 7148

Organizator: Fabryka Piosenki ŁOK

Uzasadnienie: Widowiskowy koncert młodych wokalistów Fabryki Piosenki ŁOK w klimacie okresu dwudziestolecia międzywojennego, który publiczność nagrodziła owacjami na stojąco oraz bisami, doceniając nie tylko walory muzyczne, ale również stylizację wykonawców, scenografię oraz fragmenty starych filmów, co skutecznie przeniosło publiczność do lat 20 ubiegłego wieku.

 

91) Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej dla gimnazjalistów „Face the Music”.

sms o treści MAGNESTV.91 na numer 7148

Organizator: IV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Łukowie (Medyk)

Uzasadnienie: W IV Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Łukowie odbyła się piąta edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej dla uczniów szkół gimnazjalnych „Face the Music”. W rywalizacji wzięli udział uczniowie z dziewięciu szkół.

 

92) Dni Dęblina

sms o treści MAGNESTV.92 na numer 7148

Organizator: Urząd Miasta Dęblin

Uzasadnienie: W dniach 15 – 17 czerwca 2018 po raz kolejny miasto obchodziło swoje święto w postaci Dni Dęblina. Czas świętowania był okazją do miłych spotkań, w tym z gwiazdami oraz do rywalizacji sportowej i czynnego wypoczynku na łonie natury.

 

93) XXII Jesienny Konkurs Recytatorski - Fantastyka

sms o treści MAGNESTV.93 na numer 7148

Organizator: Centrum Kultury w Lublinie, Wojewódzki Ośrodek Kultury

Uzasadnienie: Laureatami zostali podopieczni Sławomira Żyłki i biorą udział w uroczystym koncercie - Julia Drozd, Julia Semczuk, Bartłomiej Niewęgłowski.

 

94) Moc Kultury w Łukowskim Ośrodku Kultury

sms o treści MAGNESTV.94 na numer 7148

Organizator: Łukowski Ośrodek Kultury, Instruktor recytacji: Sławomir Żyłka

Uzasadnienie: Teatralna Noc Listopadowa w ramach Łukowskiej Mocy Kultury „Wolność jest w nas” wpisuje się w łukowskie obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Atrakcyjny harmonogram, który zawierał: „Dzień sądu” Grupa teatralna Parafii pw. Św. Brata Alberta; „Polowanie na lisa ”- Teatr „TŁOK”; Krótkie formy teatralne – Teatr Poezji ŁOK; „Album rodzinny” – koncert Kacpra Kuszewskiego; „Być albo nie być…” - Teatr „Straszydełka” z GOK Ulan–Majorat

 

95) Kacper Siwiak - zajęcie I miejsca w XII Ogólnopolskim Konkursu Recytatorskiego „Przebudzeni do Życia” w Bielsku-Białej

sms o treści MAGNESTV.95 na numer 7148

Organizator: Łukowski Ośrodek Kultury, Instruktor recytacji: Sławomir Żyłka

Uzasadnienie: Konkurs "Przebudzeni do Życia" jest organizowany od jedenastu lat. Oprócz przesłuchań konkursowych bardzo ważną część każdej edycji stanowiły zajęcia warsztatowe prowadzone przez jurorów, a cennym uzupełnieniem było uczestnictwo w najciekawszych spektaklach, granych akurat na bielskich scenach zawodowych.

 

96) Gminny Dziecięcy Zespół Ludowy przy Publicznej Bibliotece w Starych Kobiałkach

sms o treści MAGNESTV.96 na numer 7148

Organizator: Publiczna Biblioteka w Starych Kobiałkach, Instruktorka: Iwona Gastołek

Uzasadnienie: Gminny Dziecięcy Zespół Ludowy działa od września 2011 r. Funkcjonuje w strukturach Gminnej Biblioteki Publicznej w Starych Kobiałkach i zrzesza dzieci w wieku 6-12 lat, które angażuje w działalność artystyczną, organizowanych jest wiele występów podczas różnorodnych uroczystości.

 

97) Dziecięcy zespół pieśni i tańca Jata

sms o treści MAGNESTV.97 na numer 7148

Organizator: GOK Łuków

Uzasadnienie: Zespół Pieśni i Tańca „Jata” powstał w 2014 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łukowie. Obecnie do zespołu należy 70 młodych tancerzy w czterech grupach wiekowych. Zespół propaguje polską kulturę ludową w kraju

>>Regulamin Głosowania SMS w VI Plebiscycie Kryształowych Magnesów<<

 

Komentowanie wstrzymane