Ignaciuk, Piwowarczyk i Suska Mistrzami Województwa Lubelskiego Juniorów w Szachach

W dniu 9.06.2017 w Hali Sportowej Medycznego Studium Zawodowego w Łukowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorów w Szachach Błyskawicznych ,a w dniach 10.06 – 11.06.2017 odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorów w Szachach Szybkich. Organizatorem turniejów był Lubelski Związek szachowy przy współpracy ze Stowarzyszeniem Szachistów Szachpol w Łukowie, MSZ w Łukowie, Miasta Łuków, przy wsparciu finansowym Województwa Lubelskiego

Turnieje te odbywały się w kategorii do lat 7,9,11, 13, 15 i 18 lat w kategorii dziewcząt i chłopców. Turnieje zgromadziły w sumie około 80 uczestników z terenu województwa lubelskiego m.in. z Lublina, Świdnika, Lubartowa, Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego, Ożarowa, Fajsławic oraz z Łukowa i powiatu łukowskiego. Dyrektorem Mistrzostw był dr Bronisław Samujło.

Sędzią głównym mistrzostw był sędzia klasy FIDE Piotr Piwowarczyk.

Kolejny raz bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Stowarzyszenia Szachistów Szachpol w Łukowie zdobywając łącznie 16 medali. W szachach błyskawicznych zawodnicy SSz. Szachpol Łuków zdobyli 10 medali/3 złote,4 srebrne,3 brązowe/co pozwoliło zająć I miejsce w klasyfikacji medalowej/.

Natomiast w szachach szybkich zdobyli 6 medali/1 złoty,3 srebrne,2 brązowe/ co co dało II miejsce w klasyfikacji medalowej za LKSz. Lublin

Nie zawiódł faworyt turnieju w grupie do lat 7 w kategorii chłopców Szymon Suska, który zdobył dwa złote medale w swojej kategorii wiekowej.

W kategorii wiekowej do lat 7 dziewcząt złoty medal w szachach błyskawicznych zdobyła Julia Ignaciuk .

W grupie wiekowej do lat 13 w kategorii chłopców niespodziankę sprawili: Piotr Piwowarczyk, który zdobył złoty medal w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Juniorów w Szachach Błyskawicznych oraz Wojciech Cichosz, który zdobył srebrny medal -wyprzedzając faworyta Mistrzostw Wiktora Kukawskiego z Międzyrzeca Podlaskiego oraz kolegę klubowego Szymona Tuszyńskiego

Wiktor Kukawski zrewanżował się naszym zawodnikom wygrywając Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorów do lat 13 w Szachach Szybkich, wyprzedzając Piotra Piwowarczyka oraz Wojciecha Cichosza, Szymona Tuszyńskiego( wszyscy SSz. Szachpol Łuków)

Na ceremonii zakończenia Mistrzostw Województwa Lubelskiego Juniorów w Szachach Błyskawicznych obecny był radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Marek Kopeć, który wręczył Piotrowi Piwowarczykowi Prezesowi Lubelskiego Związku Szachowego Dyplom Uznania za wybitne zasługi dla środowiska sportowego w województwie lubelskim.

W trakcie Mistrzostw Województwa Lubelskiego Juniorów w Szachach Szybkich oraz na zakończeniu obecny był Przewodniczący Rady Miasta Łuków Krzysztof Jodełko, który wręczał puchary zwycięzcom.

WYNIKI:

Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorów w Szachach Błyskawicznych / Łuków 9.06.2017 /