II Etap VII Plebiscytu Kryształowych Magnesów – Zestawienie tekstowe

II Etap  

VII Plebiscytu Kryształowych Magnesów

 

 Zapraszamy do Głosowania!

(koszt jednego SMS: 1,23 zł brutto)

 

 

 

I. OSOBOWOŚĆ

 

1) Mirosław Liwiński - Prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi "Ostoja" w Łukowie

SMS o treści MAGNESTV.5 pod numer 7148

Uzasadnienie: Mirosław Liwinski - społecznik i dobroczyńca zaangażowany w promowanie idei krwiodawstwa. Organizator wielu terenowych akcji poboru krwi w powiecie łukowskim, honorowy dawca krwi, Prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi OSTOJA w Łukowie.

 

 

2) Zofia Kamola

SMS o treści MAGNESTV.8 pod numer 7148

Uzasadnienie: Poetka, która spełnia się twórczo wydając kolejne tomiki poezji. Propagatorka twórczości artystów z różnych stron Polski, promując ich dorobek w klubie Kamena. Niezwykła nauczycielka, która uczy wrażliwości na sztukę w każdej postaci.

 

3) Artur Rychta

SMS o treści MAGNESTV.10 pod numer 7148

Uzasadnienie: Młody, ambitny i utalentowany człowiek, autor dwóch wystaw fotografii, nieustannie pracuje nad swoim talentem. Jest bardzo dobrym człowiekiem, nikomu nie odmawia pomocy, zawsze daje od siebie 101%.

 

4) Tomasz Ciężki

SMS o treści MAGNESTV.11 pod numer 7148

Uzasadnienie: Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywdzie. Pomysłowy, nietuzinkowy człowiek, który potrafił zrewolucjonizować Ośrodek Pomocy w Krzywdzie, by praca stała się pasją i celem. Ma na swoim koncie wiele sukcesów w dziedzinie pomocy społecznej, czego dowodem są liczne nagrody i wyróżnienia. Jest osobą, która nie zabiega o aplauz, uznanie czy honory, a swoje działania podejmuje z autentycznej potrzeby do działania.

 

5) Dominika Jeżewska - Pani Łuska

SMS o treści MAGNESTV.4 pod numer 7148

Uzasadnienie: Dominika od wielu lat choruje na łuszczycę, w mediach społecznościowych tworzy społeczność, która jest ogromnym wsparciem dla wielu chorych na łuszczycę.
Zaraża optymizmem i radzi jak "zaprzyjaźnić się" z tą trudną chorobą.

 

II. INSTYTUCJA

 

1) Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy”

SMS o treści MAGNESTV.27 pod numer 7148

Uzasadnienie: Grupa uchodząca za wizytówkę Łukowa i Ziemi Łukowskiej, która w 2019 roku obchodziła 20-lecie istnienia. Przez dwie dekady przebyli ponad 60 tys. km i zagrali ponad 300 koncertów w różnych częściach Polski i za granicą, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Na przestrzeni lat w zespole śpiewało i tańczyło ponad 1000 osób. Grupa działa przy ŁOK, a oprócz samorządu wspierają ją także wolontariusze.

 

2) Stowarzyszenie Motocyklowe Bears Riders z Łukowa

SMS o treści MAGNESTV.26 pod numer 7148

Uzasadnienie: Za liczne inicjatywy charytatywne, które stały się już tradycją. Za wrażliwość na ludzką krzywdę i bezinteresowną pomoc niesioną potrzebującym ludziom.

 

3) Lokalna Grupa Działania „RAZEM KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI”

SMS o treści MAGNESTV.17 pod numer 7148

Uzasadnienie: Stowarzyszenie aktywizuje ludzi z obszarów wiejskich w powiecie łukowskim, dzięki czemu te tereny mają szansę na szybszy rozwój.

 

4) Klub Honorowych Dawców Krwi "Ostoja" w Łukowie

SMS o treści MAGNESTV.15 pod numer 7148

Uzasadnienie: Klub działa bezinteresownie, przez ok. półtora roku pozyskano prawie 100 nowych krwiodawców, zorganizowano wiele akcji poboru krwi, co zapewne uratowało życie wielu osobom. Członkowie klubu również regularnie oddają bezcenny dar życia: KREW.

 

5) Biegacze Pomagacze

SMS o treści MAGNESTV.20 pod numer 7148

Uzasadnienie: Charytatywna grupa biegowa działająca w ramach Fundacji Cegiełkowo Pasja i Pomoc, której celem jest m.in. niesienie pomocy dla chorych i niepełnosprawnych dzieci. Łączą działalność charytatywną ze szlachetnym sportem, jakim jest bieganie

III. ROZRYWKA

 

1)  Wystawa obrazów Pauliny Smyk-Kaczor: "Oni" w ŁOK

SMS o treści MAGNESTV.32 pod numer 7148

Uzasadnienie: Malarstwo przedstawiające nieoczywiste i ekspresyjne portrety, inspirowane emocjami zatrzymanymi w kadrach fotografii, przy użyciu różnorodnych technik.

 

2) Poezjo-muzyka ,,Na skrzydłach amora" Zofii Kamoli 

SMS o treści MAGNESTV.37 pod numer 7148

Uzasadnienie: Spotkania autorskie z poetką, które zaskakują bogactwem wrażeń. Obok poezji można podziwiać taniec i muzykę, a wszystko razem tworzy niezwykły efekt.

 

3) Monodram „Dziewczynka w kółeczku” w wykonaniu Emilii Orzeł

SMS o treści MAGNESTV.35 pod numer 7148

Uzasadnienie: Oryginalnie zainscenizowana adaptacja powieści Susanny Kaysen. Intrygująca gra aktorska, nie można pozostać obojętnym.

 

4) Monodram „Diabeł” w wykonaniu Kacpra Siwiaka   

SMS o treści MAGNESTV.34 pod numer 7148

Uzasadnienie: Wykonanie na najwyższym poziomie, młody artysta jak zwykle stanął na wysokości zadania i zaprezentował widzom całą paletę swych możliwości.

 

5) Metamorfoza Idealna

SMS o treści MAGNESTV.30 pod numer 7148

Uzasadnienie: Show, w którym znani i lubiani goście z Białej Podlaskiej podejmują wyzwanie pełnej metamorfozy i wcielenia się w ikonę świata muzyki. Widowisko ma charakter koncertu charytatywnego, uczestnicy walczą o „ZŁOTĄ MASKĘ” oraz o pieniądze na wybrany przez siebie szczytny cel.
Organizatorzy: Damian Trzpil, Cezary Kirczuk, Maria Kwitek i Anna Stolarczuk - Biała Podlaska.

 

IV. SPORT

 

1) Piotr Kisiel

SMS o treści MAGNESTV.51 pod numer 7148

Uzasadnienie: Za sukcesy w grze w warcaby i zdobycie złota na II Mistrzostwach Polski w warcaby stupolowe kobiet i mężczyzn.

 

2)  Łukasz Ławecki
zawodnik Sekcji Podnoszenia Ciężarów, Orlęta Łuków

SMS o treści MAGNESTV.41 pod numer 7148

Uzasadnienie: Dwukrotny brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów w roku 2018 i 2019. Jest jedynym przedstawicielem sportu olimpijskiego z Łukowa i powiatu łukowskiego, który wywalczył medal Mistrzostw Polski Seniorów.

 

3) Jata Race

SMS o treści MAGNESTV.39 pod numer 7148

Uzasadnienie: Dobrze zaplanowany i świetnie zorganizowany bieg przełajowo-przeszkodowy. Organizatorzy, wykorzysując naturalne ukształtowanie Rezerwaju Jata, przygotowali wiele przeszkód dla Uczestnikó w różnych grupach wiekowych.

 

4) Marta Pawlikowska - KSW Łuków

SMS o treści MAGNESTV.38 pod numer 7148

Uzasadnienie: Aktualna Mistrzyni Europy w kickboxingu w kategorii juniorów w formule full contact, złota medalistka Mistrzostw Polski w kickboxingu kategorii juniorów w formule full contact.

 

5) Dariusz Trębicki

SMS o treści MAGNESTV.43 pod numer 7148

Uzasadnienie: Prezes Klubu Biegacza "Biała Biega" - za propagowanie biegania, zdrowego stylu życia i organizację corocznych pikników biegowych bijących rekordy popularności.

 

 

V. WYDARZENIE

 

1) "My Kobiety" - film autorstwa Anny Stolarczuk

SMS o treści MAGNESTV.57 pod numer 7148

Uzasadnienie: Film dokumentalny #MyKobiety w reż. Anny Stolarczuk - autorski projekt na skalę ogólnopolską. Biorą w nim udział trzy pokolenia kobiet, można posłuchać ich przemyśleń i zaobserwować zmieniający się wraz z wiekiem światopogląd. Jest to projekt, który można podsumować jednym zdaniem: dla kobiet, z kobietami, o kobietach.

 

2) Ogólnopolski Zlot Motocyklowy Bears Riders Łuków 2019

SMS o treści MAGNESTV.56 pod numer 7148

Uzasadnienie: Duża plenerowa impreza zorganizowana podczas Dni Łukowa 2019 przez Girls Riders oraz Bears Riders. Wspaniałe pokazy, atrakcje i koncerty zrobiły wrażenie na motocyklistach i mieszkańcach Łukowa.

 

3) Targi Kreatywnych Kobiet

SMS o treści MAGNESTV.64 pod numer 7148

Uzasadnienie: Impreza cykliczna, dzięki której mieszkańcy z Łukowa i okolic mogą poznać wyroby i usługi lokalnych przedsiębiorców i pasjonatów. To wydarzenie o ogromnej wadze gdyż promuje regionalne produkty i małe firmy rodzinne. Targom towarzyszą również atrakcje dla dzieci i dorosłych.

 

4) I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem

SMS o treści MAGNESTV.68 pod numer 7148

Uzasadnienie: Zbiórka prezentów i pieniędzy na zakup rowerów dla dzieci z domu dziecka w Łukowie zorganizowana przez Paulinę Mądrą w salonie fryzjerskim La Bella w Łukowie. Dla darczyńców przygotowano loterię, w której można było wygrać rabaty na usługi fryzjerskie i kosmetyki.

 

5) Jubileusz 20 lecia Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej "Łukowiacy"

SMS o treści MAGNESTV.58 pod numer 7148

Uzasadnienie: „Łukowiacy” to wizytówka Ziemi Łukowskiej, która rozsławia nasz region w kraju i za granicą. Koncert jubileuszowy obejrzało ponad 1300 osób. Na scenie tańczyli obecni członkowie zespołu, a także absolwenci, występ zakończył premierowy pokaz tańców i przyśpiewek Lachów Sądeckich w wykonaniu najstarszej grupy, przygotowany specjalnie na tę okazję.

 

 

Komentowanie wstrzymane