II tura wyborów samorządowych za nami. Wiemy już kto i z jakim wynikiem dobiegł do wyborczej mety.

W Białej Podlaskiej na stanowisku prezydenta zasiądzie kandydat Koalicji Obywatelskiej Michał Litwiniuk zdobywając wynik 53,13% , uzyskując przewagę nad urzędującym włodarzem Dariuszem Stefaniukiem- reprezentantem PiS który uzyskał 46,87% głosów.

Łuków miał alternatywę i z niej skorzystał. Piotr Płudowski z Alternatywy dla Łukowa pokonał urzędującego burmistrza Dariusza Szustka z PiS stosunkiem 53% do 47% głosów.

W Gminie Wojcieszków na fotelu wójta zasiądzie Agnieszka Cieślak z PiS, która zdobyła 1758 głosów czyli o 164 więcej niż jej kontrkandydat Krzysztof Szcześniak z Przymierza dla Ziemi Łukowskiej.

W Gminie Krzywda również zmiany. Jerzy Kędra z KWW „Najlepszy”, pełniący funkcję wójta przez trzy kadencje, pokonany został przez Krzysztofa Wardę z KWW Krzysztofa Wardy stosunkiem głosów 1978 do 2890.

W Woli Mysłowskiej o stanowisko wójta rywalizowały Kinga Szereszeń KWS Rozwoju Gminy Wola Mysłowska oraz Zofia Mikusek z PiS. W ostatecznym starciu wygrała Kinga Szerszeń zdobywając 1085 głosów zaś Zofia Mikusek uzyskała 210 głosów mniej.

Wszyscy włodarze wybrani na 5-letnią kadencję rozpoczną pracę po 16 listopada.

Komentowanie wstrzymane