IV Mistrzostwa Lekarzy i Prawników w Szachach

W dniach 5-7 stycznia 2018 roku w Kazimierzu Dolnym odbyły się IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Lekarzy i Prawników w Szachach. Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie Szachistów Szachpol w Łukowie, Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie oraz Lubelską Izbę Lekarską, przy współpracy Polskiego Związku Szachowego i Miasta Kazimierz Dolny oraz Feromedia i Giga Komputer.
W ramach Mistrzostw rozegrano łącznie dwa turnieje – w piątkowy wieczór turniej w szachach błyskawicznych, zaś w sobotę w szachach szybkich. Ostatniego dnia została rozegrana konkurencja dodatkowa, którą była symultana szachowa z Mistrzem Krajowym. We wszystkich imprezach uczestniczyło łącznie około 80 osób, w tym lekarze, radcowie prawni, adwokaci, sędziowie, notariusze, komornik i członkowie ich rodzin z różnych stron Polski.

Na kończącej zawody gali, członkowie Komitetu Organizacyjnego: z ramienia OIRP Warszawa r.pr. Piotr Piwowarczyk, r.pr. Tomasz Nawrot oraz z ramienia LIL Warszaw lek. Tomasz Wójcicki, a z ramienia Stowarzyszenia Szachistów Szachpol Bronisław Samujło wręczyli laureatom, w różnych kategoriach, łącznie kilkadziesiąt pucharów (wspaniale wykonane z drewna figury szachowe), medali i dyplomów oraz nagrody od sponsorów, wśród których znaleźli się: Klinika medycyny estetycznej RosaMed, Hotel Anders oraz Parisel Palace.  Galę uświetnili znakomici goście, wśród których był m.in. r.pr. Ireneusz Dobrowolski – Wicedziekan Rady OIRP w Warszawie, Adam Dzwonkowski – Prezes
Polskiego Związku Szachowego, Tomasz Wójcicki – przedstawiciel współorganizatora Lubelskiej Izby Lekarskiej oraz Tomasz Delega – członek PKOL i stały delegat Polski do Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE).
Poziom sportowy zawodów był w tym roku jeszcze wyższy niż w latach poprzednich, a gracze z Łukowa odnieśli na nich po raz kolejny ogromy sukces.

Tegorocznym Mistrzem Polski Prawników został r.pr. Piotr Piwowarczyk (OIRP Warszawa), który zdobył cztery złote medale - trzy w klasyfikacji indywidualnej oraz jeden w klasyfikacji drużynowej. Mecenas został jednocześnie Mistrzem Prawników w Szachach Szybkich oraz Błyskawicznych, a także uzyskał pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej prawników. Wśród lekarzy na pierwszym miejscu uplasował się Michał Adamski (WIL Poznań), który zdobył tytuł Mistrza Polski Lekarzy, a także tytuł Mistrza Polski Lekarzy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się OIRP w Warszawie reprezentowana między innymi przez tegorocznego Mistrza Polski Prawników, a w klasyfikacji Młody Mistrz zwyciężył Piotr Piwowarczyk Jr. (Łuków), który uzyskał pierwsze miejsce i zdobył złoty medal, tuż za nim znajdowała się Julia Piwowarczyk (Łuków), która zajęła drugie miejsce oraz Jan Taracha – miejsce trzecie.

WYNIKI MISTRZOSTW PREZENTOWAŁY SIĘ NASTĘPUJĄCO:
IV Ogólnopolskich Mistrzostw Lekarzy i Prawników 5-6.01.2018r. Klasyfikacja Open
1. Paweł Dziubiński 16 pkt /punktacja pomocnicza -małe punkty 17,5 pkt/ Lublin
2. Piotr Piwowarczyk 16 pkt /punktacja pomocnicza-małe punkty 16,5 pkt/ OIRP Warszawa