Jechał z promilami, spowodował kolizję

Niemal 2 promile alkoholu miał w organizmie 44-letni mieszkaniec gm. Kodeń. Wczoraj w miejscowości Elżbiecin kierując seatem doprowadził do zderzenia z jadącą z przeciwka toyotą. Teraz za swe czyny odpowie przed sądem. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 13:00 w miejscowości Elżbiecin. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Seat, 44-letni mieszkaniec gm. Kodeń stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącą z przeciwka toyotą. Drugim samochodem kierowała mieszkanka gm. Piszczac.
W wyniku zdarzenia zarówno kierujący seatem jak również dwie osoby podróżujące toyotą przewiezione zostały do szpitala. Na szczęście po przeprowadzonych badaniach obrażenia ciała nie okazały się groźne, a całe zdarzenie zakwalifikowane zostało jako kolizja.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że kierowca seata jest nietrzeźwy. Badanie wykazało niemal 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Teraz za swe czyny odpowie przed sądem. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Komentowanie wstrzymane