Kacper Siwiak z ŁOK wygrywa ogólnopolski finał konkursu recytatorskiego „Przebudzeni do Życia” w Bielsku-Białej

Niedawno informowaliśmy o wygraniu przez Kacpra Siwiaka eliminacji powiatowych w ŁOK konkursu recytatorskiego „Przebudzeni do Życia”, a następnie o wygraniu przez naszego zdolnego recytatora eliminacji wojewódzkich w Lublinie i tym samym nominacji na ogólnopolski finał do Bielska-Białej.
Finałowe przesłuchania XII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Przebudzeni do Życia” odbyły się w dniach 18-20 maja 2018 roku w sali teatru Banialuka w Bielsku-Białej. W piątek miały miejsce warsztaty dla wszystkich uczestników konkursu prowadzone przez przewodniczącego jury Jana Zdziarskiego, w sobotę odbyły się przesłuchania konkursowe, warsztaty dla uczestników konkursu prowadzone przez aktora Włodzimierza Pohla, ogólne spotkanie z jurorami oraz indywidualne konsultacje, natomiast w niedzielę spektakl teatralny oraz koncert laureatów i wręczenie nagród dla laureatów XII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Przebudzeni do Życia” w Bielsku-Białej.

W finałowych prezentacjach konkursu wzięło udział 22 wykonawców, laureatów wojewódzkich eliminacji tego konkursu recytatorskiego.
Komisja oceniająca w składzie:
- Jan Zdziarski - wiceprezes Zarządu Głównego Towarzystwa Kultury Teatralnej, długoletni wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie;
- Halina Kubisz-Muła - instruktor teatralny z Bielska-Białej;
- Włodzimierz Pohl - aktor Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej,

po uważnym wysłuchaniu i obejrzeniu konkursowych prezentacji przyznała cztery nagrody ex aequo za I miejsce. Jedną z tych 4 nagród uhonorowany za swój występ został Kacper Siwiak reprezentujący Łukowski Ośrodek Kultury. Instruktorem Kacpra jest Sławomir Żyłka, który z powodzeniem prowadzi zajęcia recytatorskie i teatralne w ŁOK.

Prezentujemy Państwu kilka zdjęć Kacpra zrobionych po powrocie do Łukowa wraz ze swym instruktorem ds recytacji ŁOK Sławomirem Żyłką oraz dyplom. Serdecznie gratulujemy takiego sukcesu!!!

 

Komentowanie wstrzymane