Koncert „Ciepłe i Puchate XIII”

22 lutego 1857 r. na świat przyszedł Robert Baden-Powell. 22 lutego 1889 r. urodziła się jego żona – Olave Baden-Powell. W rocznicę urodzin twórców skautingu na całym świecie obchodzony jest Dzień Myśli Braterskiej. W dn. 18 lutego 2017 r. świętowali również harcerze z Hufca ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej.

Druhny i druhowie we współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki zorganizowali w auli szkoły swój tradycyjny koncert „Ciepłe i Puchate XIII”. Zaprezentowały się podczas niego środowiska z Łukowa, Białej Podlaskiej, Radzynia Podlaskiego, Starych Kobiałek, Stoczka Łukowskiego, Konstantynowa i Krynki. Zuchy i harcerze przygotowali piosenki, inscenizacje, skecze, które pozwoliły zbudować pogodną atmosferę.

Koncert w szczególny sposób poświęcony został Bolesławowi Leśmianowi. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z kilkoma wierszami poety. Młodzież włączyła się również do ogólnopolskiej akcji Związku Harcerstwa Polskiego i Polskiej Akcji Humanitarnej pod hasłem „Harcerze dla Syrii”, zbierając datki na ofiary wojny w tym państwie.

Koordynatorami przedsięwzięcia byli: Sebastian Romańczyk, Katarzyna Janiuk i Jakub Król. Koncert nie doszedłby do skutku, gdyby nie uprzejmość dyrektora I LO, Grzegorza Rzymowskiego. Po raz kolejny udało się zorganizować wartościową imprezę artystyczną, w której udział wzięło ponad dwieście osób.

Komentowanie wstrzymane