Konkurs grantowy “Działaj Lokalnie”

Do 25 czerwca 2018 r. jest czas na złożenie wniosków na dofinansowanie w ramach programu „Działaj Lokalnie”. Program, którego operatorem w naszym regionie jest Stowarzyszenie Inkubator Kreatywności Społecznej obejmuje Miasto Stoczek Łukowski, Gminę Stoczek Łukowski, Wolę Mysłowską, Krzywdę, Borowie oraz Wodynie. Wszystkie zainteresowane organizacje i grupy nieformalne zapraszamy do zapoznania się z dokumentacją konkursową. Pula w konkursie to 55 000 zł. W konkursie można się ubiegać o dotacje do 6000 zł. Otrzymają ją najlepsze projekty, które wyłoni specjalna komisja.
Do składania wniosków zapraszamy:
– organizacje pozarządowe posiadające osobowość prawną (tj. fundacje, stowarzyszenia, oddziały Caritas zarejestrowane w KRS lub kluby sportowe zarejestrowane w ewidencji Starosty Powiatowego)
– grupy nieformalne, w których imieniu wniosek złoży organizacja pozarządowa lub jedna z instytucji wymienionych w regulaminie
– grupa nieformalna występująca z wnioskiem samodzielnie, jako tzw. Inicjatywa DL
Program na naszym terenie działa od ponad 5 lat. W tym czasie za pieniądze z Działaj Lokalnie zrealizowano blisko 60 projektów za łączną kwotę ponad 300 tys. zł.
“Przez ten czas udało się dofinansować budowę placu zabaw, grupę literacką, remont sali OSP, wiele wydawnictw, imprez dla mieszkańców oraz mnóstwo innych cennych inicjatyw takich jak np. zajęcia z robotami. Łączyła je jedna cecha. Ich celem były działania na rzecz mieszkańców” - mówi Łukasz Szczepańczyk - koordynator programu na naszym terenie. “Liczymy, że również w tym roku nie zabraknie ciekawych pomysłów wartych naszego wsparcia”

Więcej szczegółów wraz z regulaminem i linkiem do generatora można znaleźć pod adresem: http://www.fb.com/DLStoczekLukowski

Komentowanie wstrzymane