Krajowe Mistrzostwa IDO Jazz/Dance

W dniach 24-26 marzec 2017 roku w Kieleckim Teatrze Tańca odbyły się Krajowe Mistrzostwa IDO Jazz/Dance , eliminacje do Mistrzostw Europy i Świata . Przez trzy dni rywalizowało ze sobą 51 klubów , wystąpiło blisko 2000 tancerzy z całej Polski.

Miasto i Powiat Łuków reprezentowały cztery  tancerki Szkoły Tańca Caro Dance Company  : Eliza Leszczak  i Oliwia Rybka Gimnazjum nr 3, Klaudia Mościcka Gimnazjum nr 1 , Kinga Mościcka I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki.

Łukowska reprezentacja zasiliła skład tancerzy siedleckich.

Eliza Leszczak zdobyła I miejsce tytuł Mistrzyni Polski w kategorii duety 12-15 lat , wystąpiła w duecie z Julią Mućko. Choreografię mistrzowską  przygotowała finalistka programu telewizyjnego You Can Dance Aleksandra Borkowska. Ponadto Eliza Leszczak zdobyła

I miejsce kategoria mini grupy 12-15 lat

II miejsce kategoria formacje 12-15 lat.

 

Klaudia Mościcka

I miejsce kategoria mini grupy 12-15 lat.

II miejsce kategoria formacje juniorzy 12-15 lat

Oliwia Rybka II miejsce kategoria formacja juniorzy 12-15 lat

Kinga Mościcka

II miejsce kategoria mini grupy 16+

IV miejsce kategoria formacje 16+

VI miejsce kategoria duety 16+

X miejsce kategoria solo 16+

Osiagnięcia zapewniły dziewczętom awans do Mistrzostw Europy i Świata

Na co dzień  łukowskie tancerki uczęszczają na zajęcia do Siedlec gdzie zostały przygotowane do Mistrzostw Polski przez Iwonę Marię Orzełowską, Elizavetę Gorelikową i Aleksandrę Borkowską.

W najbliższym czasie przed młodymi tancerkami nowe wyzwania – pod koniec maja w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbędą się Mistrzostwa Polski IDO Modern , Ballet/Pointe, a miesiąc później najlepsi zmierzą się w Mistrzostwach Europy w Pradze.

Komentowanie wstrzymane