„Kulturowy patchwork” z gościem z Indii – Varą Prasad w ŁOK

Zapraszamy w sobotę 7 kwietnia 2018 roku do Łukowskiego Ośrodka Kultury na „Kulturowy patchwork” z gościem z Indii - Varą Prasad.

Spotkanie to zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Vara na co dzień pracuje dla fundacji „Euroweek” w Długopolu Zdrój, jako wolontariusz, prowadząc zajęcia z dziećmi i młodzieżą w języku angielskim. Tematyka tych zajęć to także szeroko pojęta integracja kulturowa. I właśnie kulturę swojego kraju przybliży nasz gość już w kwietniu.
Jako pasjonat i instruktor jogi (Hatha Yoga) oraz tańca Bollywood, Vara poprowadzi rano zajęcia z jogi (w żadnym razie nie należy ich wiązać z żadną religią - raczej z higieną umysłu i ciała, warto zaopatrzyć się w karimaty). Po ćwiczeniach/medytacji nastąpi kolej na zajęcia z kolorem, czyli komponowanie mandali z barwnych papierów i bibułek. Kolejnym punktem tej barwnej soboty będzie film „Basmati Blues” reż. Dan Baron.
Dzień zakończy impreza taneczna. Organizatorzy wraz z instruktorem sugerują ubiór maksymalnie barwny (chusty na biodra), w stylu Bollywood, wszystko, co podpowiada wyobraźnia. Wyciszony mistrz jogi, wieczorem przemieni się w charyzmatycznego tancerza, co gwarantuje uczestnikom niezapomniane wrażenia i potężny zastrzyk pozytywnej energii.

Harmonogram spotkania:
7 kwietnia 2018 - Łukowski Ośrodek Kultury
godz. 11:00-12:30 Hatha Yoga (Sala Widowiskowa ŁOK);
godz. 13:00-14:30 warsztaty MANDALE (Sala Widowiskowa ŁOK);
godz. 15:00-17:00 film „Basmati Blues” (Kino Łuków);
godz. 19:00-21:00 Bollywood Dance Party (Sala Widowiskowa ŁOK).

Zapraszamy serdecznie!!!

Komentowanie wstrzymane