Marta Pawlikowska mistrzynią Europy

Blisko 2000 zawodników wzięło udział w Mistrzostwach Europy Juniorów i Kadetów w kickboxingu , które odbyły się w ubiegłym tygodniu w Gyor na Węgrzech. W zawodach wystartowało 151 reprezentantów Polskiego Związku Kickboxingu. Wśród nich byli podopieczni Zenona Pawlikowskiego:, Kinga Komorowska, Kewin Kozłowski, Marta Pawlikowska, Bartosz Prusinowski, Dorian Siekierzyński i Natalia Zarzycka. Wszyscy są zawodnikami łukowskiej sekcji kickboxingu KSW Łuków - klubu działającego w ramach Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Nasz Region” w Łukowie.  W turnieju najlepiej wypadła Marta Pawlikowska, która rywalizowała w kategorii juniorów do 52 kg w pełnokontaktowej formule full contact. W finałowym pojedynku pokonała jednogłośnie na punkty Adelinę Akhtamianovą z Rosji, zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Europy. Należy zaznaczyć, że pokonanie w ringu zawodnika z Rosji jest marzeniem każdego kickboxera, a Marta na Węgrzech zrobiła to dwukrotnie.

Pozostali łukowianie również walczyli bardzo dzielnie, ale nie zdobyli medali. Dorian Siekierzyński wygrał z zawodnikiem z Bośni i Hercegowiny, pokonał też Łotysza, niestety w walce o medal przegrał z Rosjaninem. Kinga Komorowska po zwycięstwie nad Hiszpanką, uległa zawodniczce z Irlandii. Bartosz Prusinowski w eliminacjach przegrał z zawodnikiem z Rosji, a Natalia Zarzycka z reprezentantką Grecji.