Międzynarodowy sukces Piksela !

Z ogromną dumą informujemy o bialskim sukcesie w XVI Międzynarodowym Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży „WIELCY ZNANI I NIEZNANI”. Praca graficzna Mai Tekielak, rozwijającej swoje pasje pod opieką Lilli Wielgan-Michaluk w Pracowni Grafiki Komputerowej „PIKSEL” w Bialskim Centrum Kultury, została wyłoniona spośród 3400 nadesłanych prac!!! Dziesięcioletnia wychowanka BCK została laureatką kwalifikacji do wystawy w kategorii wiekowej 8-11 lat !!!

 Tematyka konkursu polegała na przedstawieniu w formie plastycznej życia i twórczość jednego z największych artystów XX wieku, malarza i grafika żydowskiego pochodzenia– Marca Chagalla, wiecznego wędrowca, który potrafił w magiczny sposób tworzyć swoje artystyczne wizje.

Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku, a Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Rybnik oraz Polski Komitet Międzynarodowe Stowarzyszenie Wychowania przez Sztukę – InSEA.

Odbywające się w Rybniku Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży to wielkie wydarzenie artystyczne. Na tegoroczną edycję nadesłano rekordową liczbę 3400 prac z 25 krajów, 351 szkół i instytucji z całego świata m.in. z USA, Chin, Ukrainy, Uzbekistanu, Bułgarii, Rumunii, Rosji, Litwy, Łotwy, Turcji, Azerbejdżanu, Uzbekistanu, Tajlandii, Czech, Białorusi, Iranu, Słowacji oraz oczywiście z Polski.

Podsumowanie konkursu zostało zaprezentowana na kanale Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku na YouToube 15 czerwca 2020r.

https://www.youtube.com/watch?v=5QXY4QBV1VE&feature=youtu.be

Pokonkursową wystawę prac finalistów można oglądać przez okres wakacji w Teatrze Ziemi Rybnickiej w Rybniku.

Majeczce serdecznie gratulujemy!!!!

A oto na koniec piękny tekst z katalogu pokonkursowego: „Wydarzyła się rzecz niezwykła.W tej globalnej pandemii możemy jednak zobaczyć coś tak ważnego jak sztukę łączącą młodych ludzi. Młodych artystów, którzy razem tworzą coś pięknego i wyrażają siebie, przez poznawanie wybitnego artysty”.

 Dzięki konkursowi dzieci i młodzież mogła, podczas zajęć, wejść w jego bajkowy kolorowy świat, zapoznać się z obrazami, grafikami, rysunkami, które należą do najpiękniejszych przykładów malarskiej podróży w świat dzieciństwa, opowieści i muzyki.

Z łatwością łączył w nich latające krowy, błękitne koguty, domki z ukochanego Witebska, anioły, cerkwie, świeczniki, widoki Paryża. Jego biografia to kolorowa paleta miejsc, ludzi i zdarzeń. Tym bardziej miło nam poinformować, że wśród laureatów znalazła się uczestniczka zajęć graficznych prowadzonych w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju. To dziesięciotoletnia Maja Tekielak. Dziewczęta uczęszczają do pracowni Tęczowa Malarnia a ich opiekunem artystycznym jest Anna Świca.

Komentowanie wstrzymane