Mistrz języka rosyjskiego

7 kwietnia 2017 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie odbył się finał IV edycji konkursu „Mistrz Języka Rosyjskiego”.

Konkurs przeznaczony był dla gimnazjalistów. Etap szkolny w gimnazjach powiatu łukowskiego odbył się 17 marca 2017 r. Do rozwiązania arkusza przystąpiło 45 uczestników. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 17 gimnazjalistów z Gimnazjów: w Staninie, Tuchowiczu, Jeleńcu, Gręzówce oraz z Gimnazjum Nr 2 i 3 w Łukowie. Zmierzyli się oni z 45 minutowym testem leksykalno – gramatycznym. Zwycięzcami konkursu okazali się:

I miejsce – Szczygielska Katarzyna ( Gimn. Nr 2 w Łukowie, opiekun p. Zofia Ochnik )
II miejsce – Kopeć Adrian ( Gimn. Nr 2 w Łukowie, opiekun p. Zofia Ochnik )
III miejsce – Nuralieva Tabarik ( Gimn. Nr 3 w Łukowie, op. p. Ilona Dmowska )

Nagroda „niespodzianka” trafiła w ręce Katarzyny Szczygielskiej, która na etapie szkolnym uzyskała największą ilość punktów.

Organizatorkami konkursu były nauczycielki języka rosyjskiego z I LO im. T. Kościuszki w Łukowie - p. Ewa Wierzchowska i p. Małgorzata Rola.

Wszystkim opiekunom dziękujemy za przygotowanie swoich podopiecznych, uczestnikom zaś gratulujemy wiedzy i umiejętności językowych. Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu „Mistrz Języka Rosyjskiego”.

Źródło: I LO im. T. Kościuszki w Łukowie

Komentowanie wstrzymane