Mistrzostwa Okręgu Lubelskiego w boksie

W dniach 12-13 maja 2017 roku w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Okręgu Lubelskiego w boksie. W turnieju wystartowali podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego reprezentujący sekcję pięściarską ŁKS " Orlęta" Łuków. Mistrzami Okręgu zostali Marta Pawlikowska (kadet 46 kg), Bartosz Szczerba (kadet 50 kg), Karolina Górka (kadet 57kg) i Bartosz Chromiński (kadet + 80 kg). Maciej Mościcki (kadet 70 kg) zajął II miejsce, a III miejsca wywalczyli Maksymilian Królik (kadet 66 kg) i Kamil Szczygielski (kadet 70 kg). Kadeci, którzy zajęli I miejsca w swoich kategoriach wagowych awansowali bezpośrednio do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Dla przypomnienia: boks nie jest nowym wyzwaniem dla podopiecznych trenera Zenona Pawlikowskiego, którzy startują w zawodach pięściarskich już od 2011 roku. Dotychczas największe sukcesy z łukowskich pięściarzy odnosiła Anna Maksim (wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski seniorów), która w tym roku zakończyła swoją karierę w boksie.