Mistrzowie full contact- złote medale Pawlikowskiej, Mościckiego i Szczygielskiego.
Łuków zyskał trzech Mistrzów Polski
Wspaniały wynik uzyskali łukowscy kickbokserzy reprezentujący KSW Łuków na rozgrywanych w dniach 6-8 kwietnia w Kaliszu pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu Mistrzostwach Polski w kickboxingu w formule full contact. Turniejowe zmagania zakończyły się wywalczeniem mistrzowskich tytułów przez Martę Pawlikowska, Macieja Mościckiego i Kamila Szczygielskiego oraz zdobyciem brązowego medalu przez Kingę Komorowską . Marta Pawlikowska, która jest dwukrotną brązową medalistka Mistrzostw Świata, tytuł Mistrza Polski zdobyła po raz trzeci w swojej karierze. Maciek i Kamil zdobyli złote medale po raz pierwszy.
W dniach 6-8 kwietnia 2018 roku w Kaliszu odbyły się Mistrzostwa Polski
w kickboxingu w najbardziej klasycznej formule full contact. W zawodach wystartowało sześciu łukowian z KSW Łuków klubu działającego w ramach Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Nasz Region” przy OSiR w Łukowie. Podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego wypadli wspaniale zdobywając 4 medale: trzy złote i jeden brązowy
w kategorii junior młodszy (15-16 lat). Szczególnie w efektowny sposób łukowianie stoczyli finałowe pojedynki- w kategorii do 48 kg Marta Pawlikowska w trzeciej rundzie przez RSC pokonała zawodniczkę z Poznania, w kategorii do 67 kg Kamil Szczygielski również w trzeciej rundzie przez RSC wygrał z zawodnikiem z Góry Kalwaria, a w kategorii do 81 kg Maciej Mościcki jednogłośnie na punkty pokonał zawodnika z Gorzowa Wielkopolskiego. Nie udało się natomiast zakwalifikować do finału Kindze Komorowskiej, która w półfinałowym pojedynku kategorii plus 60 kg na punkty uległa zawodniczce z Poznania. W turnieju był jeszcze jeden łukowski medal- Agnieszka Osial (wychowanka trenera Zenona Pawlikowskiego, która aktualnie reprezentuje KT Legia Warszawa) wywalczyła srebrny krążek w kategorii seniorów do 65 kg. Ponadto w turnieju startowali Monika Olszewska (junior młodszy 60kg) i Jakub Strzyżewski (senior 67 kg), którzy swój udział zakończyli
w ćwierćfinałach.
W klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Polski w kickboxingu w formule full contact seniorów, juniorów starszych i juniorów młodszych KSW Łuków zajął IV miejsce (źródło www.pzkickboxing). To znakomity wynik.
Trener Zenon Pawlikowski podsumował występ swoich zawodników w słowach: „stoczyliśmy dobre walki. Wynik jest znakomity ale nie jest zaskoczeniem. To efekt wieloletniej pracy. Sukces w Kaliszu nie jest realizacją wszystkich celów zaplanowanych na ten rok. Przed nami jeszcze dużo pracy i ciężka walka o możliwość reprezentowania kraju
w konfrontacji międzynarodowej”.
Start w Kaliszu należy do najbardziej udanych w 30- letniej historii łukowskiego kickboxingu. Nigdy wcześniej łukowianie nie zdobyli trzech mistrzowskich tytułów w full contact- najtwardszej z klasycznych formuł kickboxingu.