13 marca ukazała się informacja o tym, że Władysław Karaś znalazł zatrudnienie w Łukowskim Zarządzie Dróg Powiatowych. Z racji braku ogłoszenia na to stanowisko, kandydat był tylko jeden więc i wybór nie był trudny. Od 1 marca Radny Powiatowy Prawa i Sprawiedliwości piastuje stanowisko Kierownika Służby Interwencyjnej. Do jego zadań należy m. in. nadzór nad pracami wykonywanymi przez drogową służbę liniową oraz przekazywanie pasa drogowego obcym firmom umieszczającym w nim urządzenia elektroenergetyczne, telekomunikacyjne, kanalizacyjne, wodociągowe i gazowe.
Przypomnijmy, że na początku lutego, prezes miejskiej spółki PUIK Marcin Mateńko, będący również radnym powiatowym PiS, wnioskował na Sesji Rady Powiatu o wyrażenie zgody na likwidację stanowiska dyrektora, którą zajmował radny Karaś. Złożono wówczas radnemu Karasiowi propozycję by objął stanowisko specjalisty ds. inwestycji. Wiązało się to oczywiście z niższą pensją. Rada Powiatu na owe zmiany zgody nie wyraziła. Radny Karaś również takiej zgody nie wyraził twierdząc wręcz, że zmiana jego warunków pracy jest zwolnieniem na zamówienie polityczne. Z racji tego, że do porozumienia nie doszło umowa o pracę pomiędzy Władysławem Karasiem a firmą PUIK została rozwiązana. Radny Karaś w związku z zaistniałą sytuacją przebywa na trzymiesięcznym wypowiedzeniu i zwolniony jest z obowiązku świadczenia pracy w tym okresie.
Sprawa „cichego konkursu” w Zarządzie Dróg Powiatowych, w którym zatrudnienie znalazł Władysław Karaś, wzbudziła podejrzenia u radnego powiatowego Tomasza Sycha, który sprawie postanowił się przyjrzeć. Poinformował naszą redakcję o piśmie jakie wystosował do Starosty Dariusza Szustka.
„Bardzo się zdziwiłem gdy dotarła do mnie informacja, że w konkursie na stanowisko Kierownika Służby Interwencyjnej w Zarządzie Dróg Powiatowych zgłosiła się tylko jedna osoba.
Postanowiłem to sprawdzić i korzystając z przysługujących mi praw złożyłem interpelację w której pytam się Starosty Łukowskiego o:
1.Kiedy zostało utworzone w ZDP stanowisko Kierownika Służby Interwencyjnej?
2.Czy przed ogłoszeniem konkursu stanowisko Kierownika Służby Interwencyjnej było obsadzone, a jeśli tak to w jakich okolicznościach zostało zwolnione?
3.Jaki jest zakres zadań na stanowisku Kierownika Służby Interwencyjnej?
4.Ile osób i na jakich stanowiskach będą podlegały pod Kierownika Służby Interwencyjnej?
5.W jaki sposób została podana do publicznej wiadomości informacja o naborze na stanowisko Kierownika Służby Interwencyjnej w ZDP?
6.Jakie wymagania stawiano kandydatom na stanowisko Kierownika Służby Interwencyjnej w ZDP?
7.Czy w powiecie istnieje dokument opisujący tryby i procedury ogłaszania konkursów na wolne stanowiska? Jeśli tak to proszę o jego przesłanie. Jeśli nie to w oparciu o jakie przepisy i procedury przeprowadza się nabór na wolne stanowiska. (Dotyczy samego urzędu jak i jednostek podległych).”
Starosta na odpowiedź ma 14 dni. Jak tylko zostanie ona udzielona, opublikujemy ją.