Narkotyki w BMW, strzelanie do kota i potrącenia – KRONIKA KRYMINALNA

22 września 2017r., BIAŁA PODLASKA, ul. WARSZAWSKA
Nieznany sprawca wykorzystując otwarte drzwi dostał się do pomieszczeń biurowych Bialskiego Centrum Kultury, skąd skradł laptop marki ASUS o wartości 3.000 złotych. W wyniku podjętych czynności policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży, którym okazał się być 66-latek nie posiadający stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna został
osadzony w policyjnym areszcie, gdzie oczekuje na wykonanie czynności procesowych z jego udziałem.
21 września 2017r., BIAŁA PODLASKA, ul. SAPIEŻYŃSKA
Nieznany sprawca wykorzystał bezprawnie dane osobowe i wizerunek mieszkanki Białej Podlaskiej podczas tworzenia konta na fotograficznym serwisie społecznościowym Instagram, na którym zamieszczał filmy o treściach pornograficznych, czym wyrządził szkodę osobistą pokrzywdzonej.
22 września 2017r., GM. DRELÓW
42-latek z gminy Drelów, będąc użytkownikiem ciągnika siodłowego marki DAF, ukradł 800 litrów oleju napędowego o łącznej wartości 5.000 złotych, na szkodę firmy z Białej Podlaskiej.
22 września 2017r., BIAŁA PODLASKA, ul. OKOPOWA
Nieustalony do chwili obecnej sprawca, z klatki schodowej bloku wielorodzinnego, ukradł niezabezpieczony rower marki Forester o wartości 629,98 złotych, na szkodę mieszkanki Białej Podlaskiej.
22 września 2017r., TERESPOL,  ul. 3 MAJA
Obywatel Republiki Białorusi zawiadomił terespolski komisariat, że nieznany mu sprawca, wykorzystując jego chwilową nieobecność, ukradł należący do niego niezabezpieczony samochód osobowy marki Ford Mondeo o wartości 1800 złotych, pozostawiony bez nadzoru na parkingu wraz z dokumentami i kluczykami. W wyniku bezpośredniego pościgu funkcjonariusze terespolskiej patrolówki odnaleźli pojazd porzucony w stanie nieuszkodzonym oraz zatrzymali sprawcę, którym okazał się być 44-latek z Terespola. Policjanci ustalili, że w chwili zdarzenia mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości wynoszącym prawie dwa promile. Mężczyzna odpowie za krótkotrwały zabór pojazdu oraz kierowanie nim w stanie nietrzeźwości.

100 gram marihuany w osobowym BMW

Za posiadanie znacznej ilości środka odurzającego odpowie 21-latek z Białej Podlaskiej. Policjanci bialskiej komendy ujawnili w kierowanym przez niego samochodzie osobowym marki BMW worek, w którym znajdowało się 100 gram marihuany. W niedzielę miejscowy sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres jednego miesiąca. W piątkowe popołudnie policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej uzyskali informację o transporcie środków odurzających. Miały być one przewożone w osobowym BMW.

Operacyjni urządzili zasadzkę w kompleksie leśnym na obrzeżach Białej Podlaskiej. Udało im się zatrzymać samochód osobowy marki BMW, którym kierował 21-latek z Białej Podlaskiej. W trakcie przeszukania pojazdu, pod kołem zapasowym, policjanci ujawnili i zabezpieczyli foliowy worek, w którym znajdowało się 100 gram marihuany. 21-latek wykazał się pomysłowością, gdyż w celu pozbycia się charakterystycznego zapachu marihuany, przewoził worek całkowicie zanurzony w wodzie, którą było wypełnione miejsce na koło zapasowe. W sobotę mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środka odurzającego, do popełnienia którego przyznał się. W niedzielę miejscowy sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres jednego miesiąca. 21-latkowi grodzi do 10 lat pozbawienia wolności.

Strzelił z wiatrówki do kota

Okoliczności postrzelenia kota z wiatrówki wyjaśniają międzyrzeccy policjanci. Do zdarzenia doszło wczoraj na terenie gminy Międzyrzec Podlaski. Tuż po nim funkcjonariusze zabezpieczyli broń pneumatyczną, z której zwierzę mogło być postrzelone. W niedzielę po południu dyżurny międzyrzeckiego komisariatu został powiadomiony przez mieszkańca miejscowości Rudnicki, że na sąsiedniej posesji doszło do postrzelenia z wiatrówki jego kota.


Przybyli na miejscu policjanci ustalili, że strzał został oddany na terenie posesji, na którą zawędrował kot. Postrzał był na tyle groźny, że zwierzę nie było w stanie wrócić do domu o własnych siłach. Postrzelony w brzuch kot wymagał zabiegu operacyjnego. W trakcie przeszukania posesji należącej do 52-latka z terenu gminy Międzyrzec Podlaski policjanci ujawnili i zabezpieczyli broń pneumatyczną, z której najprawdopodobniej postrzelono kota oraz amunicję do niej.


Okoliczności zdarzenia wyjaśniane są przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim. Sprawcy postrzelenia zwierzęcia za naruszenie przepisów Ustawy o ochronie zwierząt grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Potrącili pieszych, stracili uprawnienia do kierowania

W piątek uprawnienia do kierowania pojazdami stracił 20-latek z Międzyrzeca Podlaskiego, który potracił pieszego przechodzącego przez przejście dla pieszych. W niedzielę ten sam los spotkał 48-latka z Terespola, który na przejściu dla pieszych potrącił dwie osoby. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego obydwu kierującym zatrzymano prawo jazdy.
Pierwsze zdarzenie miało miejsce w piątek wieczorem w Międzyrzecu Podlaskim na ulicy Lubelskiej. 20-latek z tego miasta, kierując samochodem osobowym marki Fiat Panda, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo przechodzącemu przez przejście dla pieszych mieszkańcowi Międzyrzeca Podlaskiego, w wyniku czego doszło do jego potrącenia. Na szczęcie pieszy doznał tylko niegroźnych ogólnych potłuczeń.

Do drugiego zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie w Terespolu na ulicy Wojska Polskiego. Tam kierujący samochodem osobowym marki VW Passat 48-letni mieszkaniec Terespola potrącił znajdujące się na przejściu dla pieszych dwie mieszkanki Małaszewicz. Także i w tym przypadku skończyło się na ogólnych potłuczeniach u pokrzywdzonych. Na miejscu policjanci ustalili, że kierowca Passata wykazał się dużą lekkomyślnością, gdyż korzystał z samochodu w czasie opadów deszczu pomimo niesprawnych wycieraczek i nie zauważył pieszych. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego mundurowi zatrzymali obydwu kierowcom prawa jazdy. Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę do wsiadających za kierownicę. Pamiętajmy, że w swoich rękach mamy nie tylko własne zdrowie i życie, ale jesteśmy odpowiedzialni również za innych uczestników ruchu drogowego!

Komentowanie wstrzymane