Nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu

W niedzielę po godz. 23:00 na skrzyżowaniu ulic: Zamkowa Artyleryjska, Piłsudskiego w Białej Podlaskiej doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierująca daewoo, 19-letnia mieszkanka Janowa Podlaskiego, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu, doprowadzając do zderzenia z oplem. Kobieta straciła prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Przypominają, że kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za innych uczestników ruchu drogowego.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 23:00 na skrzyżowaniu ulic: Zamkowa Artyleryjska, Piłsudskiego. Jak ustalili mundurowi, kierująca samochodem osobowym marki Daewoo Tico, 19 letnia mieszkanka Janowa Podlaskiego, zderzyła się z oplem. Kobieta wjechała na skrzyżowanie nie udzielając pierwszeństwa przejazdu, 23-letniej mieszkance Warszawy. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznała, że zbyt późno zorientowała się, iż znajduje się na drodze podporządkowanej. Jak ustalili mundurowi kierujące pojazdami były trzeźwe.
W wyniku zderzenia do szpitala przewieziona została kierująca oplem. Na szczęście obrażenia jakich doznała nie okazały się groźne, a całe zdarzenie zakwalifikowane zostało jako kolizja drogowa. Z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego funkcjonariusze zatrzymali 19-latce fakultatywnie uprawnienia do kierowania.

Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Przypominają, że kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za innych uczestników ruchu drogowego

Komentowanie wstrzymane