Nietypowa praca domowa na wakacje

Tuż przed wakacjami w Szkolach Podstawowych nr 1, nr 4 oraz nr 5 w Łukowie, gościł pisarz książek dla dzieci, a jednocześnie rzecznik Towarzystwa Obrony Zwierząt RP, Tom Justyniarski. Z uczniami rozmawiał przede wszystkim o zwierzętach i ich dobrym traktowaniu. Jak zwykle podczas takich spotkań towarzyszyła mu ukochana Lusia, uratowana suczka rasy chihuahua.

Tom Justyniarski to łukowianin, który teraz jeździ po całym świecie i uczy dzieci miłości do braci mniejszych. Do Łukowa trafił dzięki Elżbiecie Hołub z Lubelskiej Straży Ochrony Zwierząt/ oddział Łuków . Pisarzowi Łuków jest bardzo bliski, bo tutaj uczył się w szkole podstawowej nr 3 i tutaj się wychował i stawial pierwsze kroki. Teraz w końcu dzięki pomocy Burmisrza Łukowa Pana Piotra Płudowskiego udało się, aby odwiedzic prawie wszystkie szkoły podstawowe w Łukowie .

Elzbieta Hołub przedstawiając gościa uczniom podkreślała, że to człowiek, który broni praw zwierząt, zachęca by robić tak aby żyło im się lepiej, podróżuje by je spotykać, pięknie i wzruszająco o nich pisze czyniąc je bohaterami swoich książek.

- Jestem obrońcą zwierząt, uratowałem ich ponad 1000 - przedstawiał się Tom Justyniarski. - Wśród nich była nawet żyrafa, kangur i wąż boa, znaleziony na przystanku autobusowym. Wtedy dokonałem genialnego odkrycia, że ratując go, uratowałem także ludzi.

Gdy Tom Justyniarski postanowił zostać pisarzem brał korepetycje m.in u Katarzyny Grocholi.

- Chciałem nauczyć się pisać oraz docierać do serc dzieci - wyznał Tom Justyniarski.

I to się z pewnością udało, skoro wszystkie jego książki cieszą się ogromną popularnością w Polsce i za granicą.
Książka Toma Justyniarskiego pt. "Psie troski" zajęła pierwsze miejsce w rankingu Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jest pierwszą lekturą wybraną w demokratycznym głosowaniu rodziców i nauczycieli. Dwie inne jego książki "Mój przyjaciel bocian" i " Kocia mama " sa lekturami w szkolach polskich w Wielkiej Brytanii.

Tom Justyniarski zostawił dzieciom swoje trzy proste, ale ważne przesłania:
- Zwierzęta to nasza rodzina.
- Zwierzę nie jest rzeczą.
- Zwierzęta, choć nie potrafią nam tego powiedzieć, czują tak samo jak my.

Na wakacje dzieci dostały od pisarza zadanie: "Znaleźć nowy, kochający dom dla pieska ze schroniska". Jest to wakacyjny konkurs dla dzieci o nagrodę Burmistrza. Konkurs dotyczy naszych łukowskiego psiaków, które zgodnie z umową Urzędu Miasta przebywają w Schronisku w Sobolewie. Wszelkich informacji o adopcji udziela wolontariuszka ze schroniska Ola Pyza pod nr tel. 784113660.

Rozstrzygnie konkursu oraz ciąg dalszy edukacji łukowskich dzieci nastąpi we wrześniu.

Komentowanie wstrzymane