Odpust, turniej piłki nożnej i dużo muzyki

Odpust Świętego Rocha, turniej piłki nożnej czy koncerty muzyki na żywo. Takie atrakcje czekają na wszystkich zainteresowanych już w najbliższy weekend.

Odpust Świętego Rocha i kwesta na cmentarzu
W niedzielę 17 sierpnia w Łukowie będzie uroczyście obchodzone wspomnienie św. Rocha - patrona chorych. W związku z tym na terenie całego obiektu członkowie stowarzyszenia "Nasze Dziedzictwo" będą zbierali pieniądze do puszek przeznaczone na renowację pomników. W tym roku fundusze będą przeznaczone na renowację grobowca państwa Kiernickich. Wolontariuszy będzie można spotkać na terenie cmentarza oraz przy każdej bramie wejściowej.


Turniej piłki nożnej w Wólce Świątkowej
Na boisku w Wólce Świątkowej zostanie rozegrany turniej towarzyski na 100 - lecie odzyskania niepodległości. Obok drużyny gospodarzy zagrają Bór Dąbie, Orlęta Gołaszyn, Gręzovia Gręzówka, Start Gózd, Tur Turze Rogi oraz Orzeł Zalesie. Turniej rozpocznie się o godzinie 13.00.
Na zwycięzców czekają pamiątkowe dyplomy oraz puchar.


Hip-hop w służbie Ewangelii
Po raz kolejny w parku miejskim w Łukowie odbędzie się koncert "Hip- hop w służbie Ewangelii". Gwiazdą tego wydarzenia będzie zespół Full Power Spirit.
Hip-hop w służbie Ewangelii to przegląd muzyczny młodych polskich artystów, podczas którego występom raperów towarzyszyć będzie malowanie graffiti oraz świadectwa ludzi, którzy doświadczyli Jezusa Chrystusa w swoim życiu.
Start: Godzina 17.00.


VI Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej
Już po raz piąty w tym roku w kościele Parafii NMP Matki Kościoła w Łukowie odbędzie się koncert w ramach „VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie" . Podczas tego wydarzenia wystąpią: sopranistka Ewa Iżykowska z Warszawy na organach zagra Tobias Aehlig z Paderborn w Niemczech.


Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął prezydent RP Andrzej Duda.
Start: Godzina 19.00. Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy.

Komentowanie wstrzymane