Patryk, złoty chłopak z Trzebieszowa !

Dwóch zawodników reprezentowało Łuków podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów, które w miniony weekend odbyły się w Zamościu.
Swój życiowy sukces odniósł Patryk Czerwonogrodzki, który w rewelacyjny sposób (zaliczył wszystkie podejścia) wywalczył niespodziewanie złoty medal w kat. 62 kg. W rwaniu osiągnął wynik 100 kg, w podrzucie 121 co w dwuboju dało 221 kg i tytuł mistrza Polski. Drugi w tej wadze był Marcin Urban z Górala Żywiec, a trzecie miejsce przypadło Adrianowi Franczykowi z Polwicy Wierzbno.
Niestety nie powidło się drugiemu reprezentantowi Orląt, Łukaszowi Ławeckiemu, który nie zaliczył rwania i nie został sklasyfikowany w dwuboju.

Robert Dołęga - Patryk Czerwonogrodzki jechał do Zamościa jako jeden z kandydatów do medalu w kat. 62 kg. I nie zawiódł... W końcu to czterokrotny medalista mistrzostw Polski, w tym seniorów. Doświadczenie i obycie z pomostem startowym bardzo pomogło. "Bazyl" szedł jak burza... Zaliczył wszystkie podejścia i zasłużenie zwyciężył ! To jego największy sukces. Wygląda na to, że mistrzowie rodzą się w gminie Trzebieszów, bo to już trzeci mistrz Polski w podnoszeniu ciężarów z tego terenu.
🙂 Bardzo się cieszę i serdecznie gratuluję Patrykowi tego sukcesu. Jest bardzo pracowitym, odpowiedzialnym i lojalnym zawodnikiem. Dodam, że Patryk nie tylko dźwiga sztangę, ale też uczy się i pracuje zawodowo. Niestety w sporcie tak jest, że jedni się cieszą, a drudzy płaczą.. Łukasz Ławecki miał ogromną szansę obrony brązowego medalu wywalczonego w ubiegłym roku, ale tym razem nie zaliczył żadnego podejścia w rwaniu i nie został sklasyfikowany w dwuboju. Na pocieszenie wywalczył
"mały" srebrny medal za podrzut bijąc przy tym swój rekord życiowy (160 kg).