Pawlikowska z Pucharem Polski, Strzyżewski z mistrzowskim tytułem

Pracowity weekend mieli kickbokserzy i szkoleniowcy KSW Łuków, którzy w dniach 27-29 października uczestniczyli w Pucharze Polski w formule pontfighting w Świdniku i Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w formule full contact w Kaliszu. Turniejowe zmagania zakończyły się ogromnym sukcesem podopiecznych trenera Zenona Pawlikowskiego. Marta
Pawlikowska zdobyła Puchar Polski w pointfighting, a Jakub Strzyżewski zdobył tytuł Mistrza Polski w full contact .
W dniach 27-28 października 2017 roku w Świdniku odbyły się zawody
o Puchar Polski w kickboxingu w formule pontfighting. W zawodach wystartowało dziesięciu łukowian z KSW Łuków klubu działającego w ramach Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Nasz Region” przy OSiR w Łukowie. Najlepiej wypadła Marta Pawlikowska, która zdecydowanie wygrała w kategorii do 46 kg kadetów starszych (w finale 6:1 pokonała
koleżankę z Kadry Narodowej). Ponadto łukowianie zdobyli 4 brązowe medale: Amelia Wasilewska, Tatiana Pieniak, Bartosz Prusinowski i Dorian Siekierzyński. Ponadto w zawodach wystartowali: Wiktoria Skrobas (5-6 miejsce) oraz Kewin Kozłowski, Kamil Salamończyk i Konrad Czeszejko( wszyscy zajęli miejsca 9-16).
Natomiast w dniach 28-29 października 2017 roku w Kaliszu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kickboxingu w formule full contact (zawodnicy w wieku od 19 do 23 lat). W turnieju w kat. 63,5 kg wystartował Jakub Strzyżewski. Reprezentant KSW Łuków jako wicemistrz kraju z ubiegłego roku był rozstawiony, nie musiał walczyć w eliminacjach. Jakub
nie zwiódł. W półfinale pokonał na punkty 2:1 Norberta Piotrowskiego z Wrocławia, a w finale jednogłośnie na punkty wygrał z zawodnikiem gospodarzy Kamilem Małotą. Mistrzostwo Polski zdobyte w Kaliszu, obok brązowego medalu w Pucharze Świata w Innsbrucku, jest największym dotychczasowym sukcesem Strzyżewskiego.

Udział w zawodach i osiągnięte wyniki były możliwe dzięki ogromnemu
zaangażowaniu rodziców (szczególne podziękowania dla Pana Szymona Prusinowskiego- kierownika ekipy w dniu rejestracji zawodników w Świdniku) oraz sztabu szkoleniowego z trenerem koordynatorem Zenonem Pawlikowskim i instruktorem kickboxingu Grzegorzem Piotrowskim.