Piłkarki ręczne na Białorusi

 

W dniach 26-28 lutego grupa uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie przebywała w Brześciu (Białoruś) na zawodach sportowych. Dziewczęta reprezentowały miasto Łuków oraz klub SPR „Łukovia”. Na zaproszenie klubu COR „Victoria” Brześć występowały w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt urodzonych w 2002 roku. Nasz zespół był najmłodszą drużyną biorącą udział w rozgrywkach, w których wystąpiły zespoły z Rosji, Litwy i Białorusi.

Wyniki naszych dziewcząt:

Kadra okręgu brzeskiego - 14:23

SC Alitus (Litwa) - 21:21

COR Gomel (Białoruś) - 20:16

Gorodnicznka Grodno (Białoruś) - 26:31

DJUSZ Gomel 10 (Białoruś) - 25:21

HK Moskwa (Rosja) - 12:25

Rezultaty poszczególnych meczów uplasowały nasz zespół w klasyfikacji końcowej na IV miejscu. Indywidualnie dwie nasze zawodniczki zostały wytypowane do najlepszej „siódemki” turnieju: Bramkarka – Paula Wasak i najlepsza środkowa rozgrywająca – Natalia Kalińska.

Skład łukowskiego zespołu:

Paula Wasak, Aleksandra Ciężka, Weronika Frąc, Anna Jankowska, Patrycja Kacprzak, Natalia Kalińska, Weronika Mazur, Natalia Mokicka, Karolina Przeździak, Wiktoria Sosnowska, Maja Trochimowska.

Oprócz udziału w turnieju dziewczęta miały możliwość obejrzenia meczu Ligi SEHA pomiędzy zespołami Mieszkow Brześć i Vojvodina Nowy Sad (Serbia).

Tegoroczny udział w turnieju w był już kolejnym (czwartym) udanym wyjazdem do Brześcia na zawody sportowe. Organizatorem wycieczki sportowej był Jerzy Kożuch.

Komentowanie wstrzymane