Piotr Piwowarczyk mistrzem Polski prawników w szachach

Piotr Piwowarczyk obronił tytuł mistrza Polski prawników w szachach. Łącznie zdobył 6 medali (5 złotych i 1 brązowy). Mistrzostwa odbyły się w Kazimierzu Dolnym w ramach V Ogólnopolskich Mistrzostw Lekarzy i Prawników w Szachach. 

W ramach turnieju zorganizowano dwa turnieje - w szachach błyskawicznych i szachach szybkich. Impreza zakończyła się symulantą szachową z arcymistrzem Michałem Olszewskim. We wszystkich imprezach uczestniczyło łącznie ponad 100 osób, w tym lekarze, radcowie prawni, adwokaci, sędziowie, notariusze, komornicy i członkowie ich rodzin z różnych stron Polski.

 

Wśród prawników najlepszy okazał się Piotr Piwowarczyk, prezes Szachpol Łuków. Mecenas został Mistrzem Prawników w Szachach Błyskawicznych oraz brązowym medalistą w Szachach Szybkich, a także uzyskał pierwsze miejsce w Klasyfikacji Generalnej Prawników. Wśród lekarzy na pierwszym miejscu uplasował się Lorek Miłosz - Śląska Izba Lekarska w Katowicach, który zdobył tytuł Mistrza Polski Lekarzy, a także tytuł Mistrza Polski Lekarzy w Szachach Szybkich i srebrny medal w Szachach Błyskawicznych. W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się OIRP w Warszawie przed LIL Lublin oraz WIL Warszawa. Dobrze wypadli również juniorzy z Łukowa w klasyfikacji Młody Mistrz: Julia Piwowarczyk zdobyła brązowy medal w szachach błyskawicznych a Piotr Piwowarczyk srebrny medal w szachach szybkich.
Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie Szachistów Szachpol w Łukowie, Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie oraz Lubelską Izbę Lekarską, przy współpracy Polskiego Związku Szachowego i Miasta Kazimierz Dolny.

Komentowanie wstrzymane