Policjanci z wizytą u przedszkolaków

Policjanci z wizytą u przedszkolaków
Wczoraj policjanci bialskiej jednostki odwiedzili wychowanków z Przedszkola Samorządowego nr 17 w Zespole Szkół w Białej Podlaskiej. Okazją ku temu był festyn zorganizowany w związku z Dniem Dziecka. W trakcie spotkania maluchy zapoznały się z pracą funkcjonariuszy. Otrzymały również kolorowanki dotyczące bezpieczeństwa nad wodą, górach czy w lesie.
Na wychowanków Przedszkola Samorządowego nr 17 czekało wczoraj szereg atrakcji. Jedną z nich była wizyta bialskich policjantów. Okazją do spotkania z maluchami był festyn przygotowany w związku z obchodami Dnia Dziecka.
W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, czym zajmują się policjanci i jak wygląda ich codzienna służba. Następnie odbył się pokaz sprzętu policyjnego, w trakcie którego miały możliwość poczuć się jak stróże prawa, wsiadając za kierownicę radiowozu. Wiele emocji wzbudziło również użycie w aucie sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Każde dziecko chciało także porozmawiać z policjantami i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Podczas spotkań z najmłodszymi mieszkańcami naszego powiatu, policjanci nie zapominają o prewencji i profilaktyce. Dlatego i tym razem, w związku ze zbliżającymi się wakacjami, nie zabrakło informacji dotyczących bezpieczeństwa.
W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” przypomniano dzieciom zasady właściwych zachowań, w tym bezpieczeństwa nad wodą. Dodatkową atrakcją były wręczone kolorowanki.
W trakcie spotkania dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazując się doskonałą wiedzą, otwartością oraz ogromnym zaciekawieniem szczegółów związanych z pracą policjantów.

dav

dav

Komentowanie wstrzymane