Ponadczasowa, modna i funkcjonalna – jak zaplanować kuchnię idealną?

artykuł sponsorowany

Kuchnia w wielu domach stanowi centrum życia rodzinnego. Nawet jeżeli tak nie jest, to spędza się w niej sporą ilość czasu na przygotowywanie posiłków, napojów i zarządzanie zapasami. Często przestrzeń tą trzeba również wyposażyć w elementy jadalni czy salonu. Meble kuchenne dobrane we właściwy sposób do pomieszczenia będą decydować o jego wyglądzie i funkcjonalności. Sprawdź, jak wybrać szafki kuchenne górne na wymiar oraz odpowiednie szafki dolne, by kompozycja była idealna.

Strefy w kuchni w służbie funkcjonalności
Aby czynności wykonywane w kuchni stały się łatwe i przyjemne, powinna być ona podzielona funkcjonalnie. Przestrzeń do przygotowania posiłków, gotowania, zmywania, a także przechowywania produktów spożywczych ułożone w odpowiednim ciągu to klucz do sukcesu. Jeżeli powierzchnia jest niewielka, szafki kuchenne górne na wymiar mogą zwiększyć przestrzeń do przechowywania.

Klasyczne rozwiązania w nowoczesnym wydaniu
Nawet w nietypowych wnętrzach meble stojące i szafki kuchenne górne na wymiar mogą pomóc we właściwej organizacji przestrzeni. Nowoczesne sposoby otwierania szafek - unoszone czy łamane zapewniają wygodniejszy dostęp. Rozwiązania do narożników, ociekarki czy możliwość powieszenia więcej niż jednego rzędu daje szansę na doskonałe zagospodarowanie ścian. Korpusy szafek zwykle decydują o funkcjonalności, zaś ich fronty - o estetyce i łatwości w utrzymaniu czystości.

Czy fronty szafek powinny być jednolite?
Często podczas urządzania kuchni pojawia się pytanie o wzór i kolorystykę frontów. Warto dopasować je do przestrzeni, biorąc również pod uwagę kolorystykę blatów, sprzętów AGD czy dodatków takich jak uchwyty do otwierania. Nie ma stylistycznych czy funkcjonalnych ograniczeń jeżeli chodzi o łączenie różnego typu frontów, jakie będą miały szafki kuchenne górne na wymiar oraz szafki dolne. Często wybierane są dwa nawet całkiem odmienne style, osobny na górny, osobny na dolny rząd szafek. Inną opcją może być dobór kolorowych frontów w określonej strefie kuchni, przy zachowaniu stonowanej kolorystyki w pozostałej jej części.

Komentowanie wstrzymane