Porównywarka OC sposobem na obniżenie składki OC?

Artykuł sponsorowany

Chcesz płacić mniej za OC? Niezależnie od tego, ile obecnie wynosi Twoja składka, odpowiedź na tak postawione pytanie z pewnością będzie twierdząca. Ale jak zapewnić sobie tańsze ubezpieczenie w praktyce? Sposobem na obniżkę jest użycie porównywarki OC.

Dlaczego należy porównywać ceny OC
Jak wiadomo, ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej dla kierowców ma charakter obligatoryjny, tzn. każdy samochód w Polsce musi być nim objęty. Nie jest istotne, czy auto jest w ogóle zdolne do jazdy – jeżeli tylko nie zostało wyrejestrowane, właściciel ma obowiązek wykupienia OC. A ponieważ zakres gwarantowanej przez tę polisę ochrony ubezpieczeniowej jest zawsze identyczny, przy zakupie kierowcy kierują się wyłącznie ceną. Tylko ona ulega bowiem zmianie w zależności od towarzystwa, dlatego im taniej, tym lepiej. Jeśli kończy się ważność Twojego obecnego ubezpieczenia lub zamierzasz wykupić nowe, wybierz tanie OC na najtaniejuagenta.pl.
Wiadomo więc, że przy zakupie polisy należy uwzględniać tylko wysokość polisy i poszukiwać jak najtańszej oferty. Ale jak ją znaleźć? Wykonywać dziesiątki kalkulacji w każdym towarzystwie z osobna, spisywać wyniki, a następnie zestawić je ze sobą? To strata czasu – lepiej sięgnąć po internetową porównwyarkę, która umożliwia obliczenie składki ubezpieczeniowej w wielu towarzystwach. Uzyskanie wyniku wymaga tylko podania podstawowych informacji dotyczących samochodu i właściciela.
Porównywarka OC – pewny sposób na tańsze ubezpieczenie
Dlaczego porównywarka OC to znakomity sposób na obniżenie składki? Powód jest prosty: ponieważ eliminuje ryzyko wykupienia drogiej polisy i gwarantuje znalezienie najtańszej oferty. Dzięki temu masz pewność, że nie przepłacasz za obowiązkowe OC i nie kosztuje Cię ono więcej, niż powinno. Tymczasem gdyby nie porównanie, istniałoby niebezpieczeństwo, że wykupisz droższe OC, a nie to, które jest najtańsze na rynku. Straty mogłoby być naprawdę duże i liczone w setkach złotych, ponieważ takie są różnice pomiędzy ofertami poszczególnych towarzystw, mimo że przecież sprzedają identyczny, niczym nieodróżniający się od siebie produkt.
Porównywarka jest nie tylko skuteczna, jeśli chodzi o jej podstawową funkcję, czyli wyszukiwanie najtańszego OC, ale również łatwa w obsłudze i zupełnie darmowa. Wystarczy urządzenie z połączeniem internetowym, żeby w kilkanaście minut wprowadzić dane do formularza i uzyskać pożądany wynik. W Internecie są dostępne również porównywarki skonstruowane z myślą o autocasco, które pozwalają znaleźć najlepsze ubezpieczenie AC i działają na identycznych zasadach jak porównywarki OC.

Komentowanie wstrzymane