POŻAR W SZKOLE

Dziś, 02 kwietnia o godzinie 9:30 dyżurny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej otrzymał telefon od jednego z pracowników „małej jedynki” w Łukowie. Z informacji jakie przekazano wynikało, że w Zespole Szkolno- Przedszkolnym pojawiło się zadymienie.

Na miejsce wysłano 2 zastępy, które podjęły czynności ratowniczo- gaśnicze. 266 uczniów i przedszkolaków zostało ewakuowanych do głównego budynku szkoły przy ul. Partyzantów, przeprowadzeni zostali tam przez nauczycieli.

Strażacy pracowali na miejscu w aparatach tlenowych, pożar został szybko zlokalizowany i ugaszony. Strażacy są w trakcie ustalania przyczyn pożaru, jednak jak twierdzi starszy brygadier Tomasz Majewski, najprawdopodobniej przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej w jednym z pomieszczeń gospodarczych znajdujących się w podpiwniczeniu tego budynku.

Dziś w godzinach wieczornych zastęp jednostki ratowniczo- gaśniczej w Łukowie pojawi się w budynku szkoły aby sprawdzić zawartość tlenu oraz substancji toksycznych w pomieszczeniach. W dniu jutrzejszym, jeżeli będzie taka potrzeba, strażacy ponownie dokonają pomiaru. Wszystko po to, by uczniowie od jutra mogli bezpiecznie wrócić do szkoły.

Komentowanie wstrzymane