Puchar Polski kadetek oraz Turniej Nadziei Olimpijskich juniorek w Łukowie

Łukowskie środowisko zapaśnicze organizuje i zaprasza na pierwszą w tym roku dużą imprezę dla adeptów i kibiców zapasów. Już w marcu w Łukowie odbędzie się Puchar Polski Kadetek i Turniej Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich!

W drugi weekend marca w hali sportowej im. Janusza Kowalczyka przy Szkole Podstawowej nr 2 odbędą się dwa duże turnieje w zapasach kobiet.
Pierwszy z nich to Puchar Polski Kadetek, który jednocześnie będzie jedyną eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2018. Prawo startu mają zawodniczki z roczników – kadetki 2001-2003. W Pucharze kadetek wystartuje koło 200 zawodniczek .
Drugie zawody to Turniej Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich – Puchar Polski Juniorek. Zawody juniorek będą największą imprezą tej kategorii wiekowej w Europie środkowej. Na łukowskich matach będą rywalizować zapaśniczki z roczników 1998 – 2000 (2001), z kilku krajów. Organizatorzy liczą na co najmniej 150 uczestniczek
W zawodach oprócz reprezentacji poszczególnych Krajów Wyszehradzkich /Słowacja,Węgry , Czechy/ swój start zapowiedziały drużyny z Litwy i Ukrainy prowadzone są rozmowy z Łotwą i Niemcami .W zawodach wystartuje cała czołówka polskich zawodniczek .
W łukowskich zawodach wystartują również zawodniczki z powiatu łukowskiego ŁKS Orlęta Łuków na czele z vice mistrzynią Polski Dorota Kopyść , oraz GKS Armaty Stoczek Łukowski ze swoimi liderkami w juniorkach Paulina Sobiech i kadetkach Karoliną Gryczon .

Puchar Polski i Turniej Nadziei organizują: ŁKS Orlęta Łuków, Lubelski Związek Zapaśniczy, Urząd Marszałkowski w Lublinie, Urząd Miasta Łuków. Patronat nad imprezą sprawować będą Burmistrz Miasta Łuków i Marszałek Województwa Lubelskiego.

Komentowanie wstrzymane