Radykalne zmiany w wywozie śmieci na terenie gminy Łuków

Od 1 lutego zmieni się sposób wywozu śmieci na terenie gminy Łuków. Każdy mieszkaniec będzie musiał wystawiać odpady 3 razy w miesiącu. Będzie to spore utrudnienie, spowodowane coraz rzadszą segregacją odpadów przez mieszkańców gminy.

 
Od początku roku gmina Łuków będzie płacić 32 tysiące złotych miesięcznie, to o 4 tysiące więcej niż w poprzednim . Wzrost ceny jednak nie spowoduje podwyżki opłat za wywóz śmieci, choć może się to zmienić w połowie roku, kiedy skończy się umowa na składowanie odpadów w Adamkach. Na ten moment nie wiadomo czy zwiększy się cena za skład.

 
Noworoczne zmiany są jednak nieuniknione. Wójt gminy Łuków, Mariusz Osiak chcąc uciąć wszelkie spekulacje, że firma zabierająca śmieci spod posesji wywozi wszystkie odpady nieposegregowane, zmienia sposób wywozu.

 
- Jednego dnia będzie wystawiać ten tzw. "zielony kubeł", czyli pozostałości z segregacji, bądź zmieszane odpady komunalne. Innego dnia będziemy wystawiać inne frakcje np. plastik i makulaturę, a kolejnego trzeciego dnia pozostałe frakcje. Chcemy, żeby jednego dnia były zbierane odpady podobne do siebie cenowo - mówił wójt gminy, Mariusz Osiak.

 
Zmiany te są spowodowane obawą wzrostu ceny za wywóz śmieci. Wójt ostrzega dodatkowo, że firma EkoLider od 1 lutego będzie mogła nie zabrać śmieci, jeśli w tym dniu nie zabierana jest dana frakcja.

 
Wójt apeluje również o odpowiednią segregacje śmieci. Przypomina mieszkańcom, ze przez złą selekcję cierpieć mogą wszyscy mieszkańcy gminy.

Komentowanie wstrzymane