RUSZA KOLEJNA EDYCJA PROGRAMU PREWENCYJNEGO “KOBIETA BEZPIECZNA”

W Łukowie planowana jest już XVI edycja programu "Kobieta Bezpieczna". Organizatorem kursu jest Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Łukowie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie przy współudziale Platinium Gym&Fitness Łuków. Przedsięwzięcie adresowane jest do wszystkich kobiet bez względu na wiek, wykształcenie czy wykonywany zawód, bowiem każda z Pań może stać się potencjalną ofiarą.

Szczególnie narażoną grupą na napady są kobiety, które w społeczeństwie postrzegane są jako "słaba płeć", co za tym idzie są pozornie łatwym obiektem ataku. W tej chwili stereotyp "słabej kobiety" słusznie się zmienia, co umożliwia zmianę tej teorii. Niejeden napastnik już się o tym boleśnie przekonał i na pewno drugi raz nie zdecyduje się zaatakować pozornie bezbronnej kobiety. Głównym celem przedsięwzięcia jest zwiększenie bezpieczeństwa, przełamanie obojętności na przemoc i agresję oraz promocja zdrowego trybu życia.

Podczas prowadzonych zajęć Panie będą miały możliwość spotkania z psychologiem, prawnikiem, ratownikiem medycznym i wodnym, specjalistą ds. prewencji oraz licencjonowanym trenerem samoobrony. Z uczestniczkami zajęć spotkają się też policjanci realizujący założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas”, którzy powiedzą o możliwości rozwiązywania lokalnych problemów trapiących Panie z naszego miasta.

Na zakończenie uczestniczki kursu otrzymają certyfikat o ukończeniu programu „Kobieta Bezpieczna”.

Komentowanie wstrzymane