Sklep internetowy dla firmy – warto go rozbudowywać?

artykuł sponsorowany

Ponad połowa światowego obrotu na rynku usług świadczona jest już w formie zdalnej, czyli przez internet. Prawie sześćdziesiąt procent sprzedaży również odbywa się mobilnie w sklepach internetowych. Z punktu widzenia marketingowego brak firmowej strony www, na której postawiony zostaje sklep, jest pozbawianiem się dodatkowego zysku i potencjalnych klientów. Ale czy taki sklep internetowy trzeba koniecznie rozbudowywać?

Prosta wizytówka czy sklep?
Czy nie wystarczy prosta, minimalistyczna wizytówka, czyli podstawowa witryna z podstawowymi danymi o firmie, opisem jej historii, profilu działania i danymi kontaktowymi? Odpowiedź w dużej mierze zależy od tego, w jakiej branży działa dane przedsiębiorstwo. Jeśli to sklep prowadzący sprzedaż internetową, musi posiadać rozbudowaną stronę wraz z systemem sprzedaży. Jeśli z kolei witryna należy do firmy hydraulicznej, lokalnego przedsiębiorcy albo restauracji, jej rozbudowa o zaawansowane funkcjonalności często mija się z celem. I jest zupełnie niepotrzebnym dodatkiem.

Po co rozbudowywać?
Głównym powodem, dla którego firmowe strony www są rozbudowywane lub od podstaw tworzone z myślą o wielu różnych funkcjonalnościach, jest konieczność zaprezentowania bogatej oferty firmy. Programiści specjalizujący się w tworzeniu sklepów internetowych – https://www.ibif.pl/oferta/sklepy-internetowe często mogą pomóc w wybraniu takich funkcji witryny, aby była ona dostosowana do danego przedsiębiorstwa. To ważne, ponieważ odpowiednio zaprojektowana witryna sklepowa powinna być intuicyjna w obsłudze, czytelna, a znajdujące się na niej informacje łatwe do znalezienia. Jeśli sklep będzie zbyt rozbudowany, większość danych zniknie w natłoku funkcjonalności, z których klienci i tak nie będą korzystali.

Przemyślany projekt
Dlatego tak istotne jest to, aby już na etapie projektowania sklepu internetowego programista wiedział, czego się oczekuje po końcowym projekcie. Wprowadzane na późniejszych etapach poprawki zwykle są zmianami kosmetycznymi, drobnymi, a wszelkie większe modyfikacje wiążą się z dodatkową pracą oraz dodatkowymi kosztami. Tych zaś można uniknąć, już na samym początku dokładnie opisując programiście nie tylko wygląd strony, ale również to, jak ma działać i jakie działanie może na niej podjąć klient.

Komentowanie wstrzymane