Śpiewnik domowy w strasznym dworze

W roku 2018 świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Ten nadzwyczajny jubileusz jest fetowany na wiele sposobów, jak kraj długi i szeroki. Nie może zatem dziwić, że Dariusz Stachura, jeden z najwybitniejszych śpiewaków operowych, nazywany często „polskim Pavarottim”, a zarazem Prezes fundacji CANTO PRO CLASSICA podjął decyzję o włączeniu się w ogólnonarodowe świętowanie.
Łącząc niewątpliwy talent, doświadczenie i gruntowną znajomość wszelkich odcieni teatru operowego stworzył spektakl odwołujący się do niepodległościowej tradycji nieuleczalnie chorych na wolność Sarmatów.
Na scenie ujrzymy palący się kominek, majestatyczny i krztynę przerażający zegar, kufer podróżny, tradycyjne szlacheckich kontusze, pasy słuckie, karabele. Wszystko to sprawi, że atmosfera Soplicowego dworzyszcza przeplecie się z magią chreptiowskiej stanicy.
Wykonawcami są artyści teatrów operowych i muzycznych Warszawy, Łodzi i Poznania, tj. soliści śpiewacy, chórzyści, tancerze i instrumentaliści, którzy ze swadą i muzyczną maestrią zaprezentują znane arie operowe i pieśni Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina czy Mieczysława Karłowicza.
Całości dopełniają mądrości wygłaszane przez pojawiającego się
w najmniej oczekiwanym momencie ducha. To Stańczyk – błazen, filozof
i wizjoner. Wiersze, którymi Stańczyk napomina, przestrzega, bądź komentuje zdarzenia dziejące się na scenie zostały napisane specjalnie na potrzeby spektaklu. Ich autorem jest Tomasz Raczkiewicz, solista Teatru Wielkiego im. S. Moniuszki w Poznaniu.
Spektakl ŚPIEWNIK POLSKI W STRASZNYM DWORZE od kwietnia 2018 roku przemierza polskie miasta, realizując zawołanie 100 spektakli na stulecie odzyskania przez Polskie niepodległości.

Link do wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/2380263078866820/?active_tab=about
WSTĘP WOLNY

Komentowanie wstrzymane