Strażacy odwiedzili szkoły

W miesiącach grudzień 2017 i styczeń 2018 r. Komendant Powiatowy PSP w Rykach, z-ca komendanta powiatowego PSP oraz dowódca i zastępca dowódcy JRG, odwiedzili wszystkie szkoły podstawowe działające w powiecie ryckim (łącznie 32 szkoły podstawowe i gimnazja), spotkając się z dyrektorami tych placówek, nauczycielami oraz grupami uczniów.
Podczas spotkań strażacy przekazali kalendarze plakatowe Państwowej Straży Pożarnej na 2018 rok, zachęcając uczniów do udziału w konkursach edukacyjnych organizowanych przez Komendę Główną PSP, które zostały umieszczone na tych kalendarzach. Podczas spotkań przeprowadzono również pogadanki nt. zagrożeń m.in.: w ramach kampanii edukacyjnej „Czad i ogień. Obudź czujność”. Zachęcano również szkoły do udziału
w corocznych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ph. „Młodzież zapobiega pożarom” oraz do wspólnej organizacji w szkołach i komendzie pogadanek edukacyjnych i pokazów strażackich z udziałem społeczności szkolnej. Przekazano również informację o prowadzonych przez komendę warsztatach szkoleniowych „Strażak uczy ratować” dla nauczycieli szkół oraz zasadach udziału przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej w próbnych sprawdzianach warunków ewakuacji w obiektach szkolnych.
Łącznie w spotkaniach uczestniczyło 267 nauczycieli i 452 uczniów.

Komentowanie wstrzymane