Sukcesy podopiecznych trenera Pawlikowskiego w boksie

W dniach 26.05 – 3.06.2018r. w Koninie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w boksie kadetek i kadetów. W turnieju z powodzeniem wystartowali podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego, którzy reprezentowali sekcję pięściarska ŁKS „Orlęta” Łuków.

W kategorii do 46 kg wystartowała Natalia Zarzycka, w kategorii 63 kg Martyna Czerepińska,
a w kategorii do 80 kg Maciej Mościcki. Spisali się bardzo dobrze i wszyscy zdobyli brązowe medale. Przedstawiciele Lubelszczyny zdobyli w turnieju w sumie 7 medali ( 3x Łuków, 2 x Lublin, 1 x Łęczna, 1 x Chełm).

Od początku istnienia sekcji pięściarskiej w naszym mieście tj. od 2011 roku, są to pierwsze „bokserskie” medale dla Łukowa zdobyte w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W 2012 roku w finałach OOM startował Jakub Imanow, który zajął V miejsce. Ponadto medale w Mistrzostwach Polski zdobywali w przeszłości Anna Maksim (2012,2013,2014,2015,2016-senior), Agnieszka Osial (2012- junior, 2014- senior), Joanna Kleszcz (2014,2015- junior)
i Daniel Szymecki (2015-młodzik).

Wynikiem osiągniętym w Koninie młodzi pięściarze wpisali się na karty historii łukowskiego boksu. Trener Zenon Pawlikowski, który w latach 2013-2014 był trenerem kadry wojewódzkiej kobiet Lubelskiego Okręgowego Związku Bokserskiego, jest zadowolony ze startu swoich zawodników ale podkreśla, że nie jest to wszystko na co stać jego wychowanków. Zapowiada jeszcze cięższą pracę na treningach. Trener podkreśla, że sukces jego podopiecznych jest wynikiem współpracy ludzi dobrej woli. Dzięki inicjatywie Pana Ryszarda Wałachowskiego i wsparciu firmy Jarex-Wrestling Jarosława Siuja (wrestling.com.pl) nasze zawodniczki wystartowały w turnieju w profesjonalnych butach bokserskich ASICS. Ponadto anonimowy sympatyk boksu z naszego miasta zakupił dla dziewczyn stroje sportowe. Natomiast Macieja Mościckiego wspierała firmą transportową MARWER. Słowa podziękowania należą się też trenerowi kadry wojewódzkiej Józefowi Radziewiczowi z Chełma.

Komentowanie wstrzymane